Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya, Ukrayna’ya Savaşı Bitirmek için Şartlarını Sıraladı

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna tarafına savaşı tamamen bitirmek için şartlarını bildirdi. Ayrıntılar geliyor…
Rusya, Ukrayna’ya Savaşı Bitirmek için Şartlarını Sıraladı
Yorum

Rusya ile Ukrayna savaşında 12. güne gelindi ve çatışmalar tüm hızıyla sürüyor. Savaşın şiddeti artarken taraflardan karşılıklı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, Kiev’in belirli şartlara uyması halinde, Rusya’nın operasyonlarını anında durdurmaya hazır olduğunu söyledi.

Peskov, Rusya’nın Ukrayna’dan askeri harekata son vermesini, anayasasını tarafsızlığı öne çıkaracak şekilde değiştirmesini, Kırım’ı Rus toprağı olarak tanımasını ve ayrılıkçı Donetsk ve Lugansk cumhuriyetlerini bağımsız devletler olarak tanımasını talep ettiğini söyledi.

Savaşın 12. gününe gelinirken Rusya bugüne kadar savaşı bitirme adına en net açıklamasını yapmış oldu. Bu açıklamaya Ukrayna tarafından henüz bir yanıt gelmedi.

‘NATO’nun Tehdidine Kayıtsız Kalamazdık’

'NATO'nun Tehdidine Kayıtsız Kalamazdık'

Kremlin sözcüsü, Rusya’nın Ukrayna üzerinde toprak iddiasında bulunmadığını belirterek, “Ukrayna’nın silahsızlandırılmasını gerçekten bitiriyoruz. Bitireceğiz. Ama asıl mesele, Ukrayna’nın askeri harekatını durdurması. Askeri harekatlarını durdurmalılar ve o zaman kimse ateş etmeyecek” açıklamasında bulundu.

Peskov, Rusya’nın NATO tarafından gelen tehdide karşı harekete geçmek zorunda olduğunu ve ittifakın Polonya ve Romanya’da olduğu gibi Ukrayna’ya da füze yerleştirmesinin an meselesi olduğunu söyledi ve bu nedenle harekete geçmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Diğer yandan Rusya ile Ukrayna arasında müzakere görüşmeleri devam ediyor. Bugün müzakerelerde 3. tur görüşmeleri gerçekleştirilecek. Taraflar şu saatlerde Belarus’un Brest şehrinde bir araya geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu