Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya-Ukrayna Barış Müzakeresinin 2. Turu Yapılacak

Bugün tüm dünya Belarus’ta Rusya ile Ukrayna arasındaki krizi görüşmek için toplanan masaya odaklandı. Müzakere sonrası ilk açıklamalar geldi.
Rusya-Ukrayna Barış Müzakeresinin 2. Turu Yapılacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrasında, taraflar bugün ilk kez resmi görüşme yaptı. İki ülke arasındaki savaş 5 gündür devam ederken, heyetler Belarus sınırında barış müzakeresi için toplandı.

Rusya heyetinin başında Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladimir Medinsky yer aldı. Medinsky toplantıdan önce “Çatışmanın her saati Ukrayna vatandaşlarının, Ukraynalı askerlerin ölümü anlamına geliyor. Bu nedenle elbette, mümkün olan en kısa sürede anlaşmaya varmakla ilgileniyoruz.” demişti.

Rusya’dan ayrıca Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, Dışişleri Bakan Yardımcısı Andrey Rudenko, Belarus Büyükelçisi Boris Grızlov ve Duma Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy de müzakerelerde yer aldı.

Ukrayna heyetinde ise Ukrayna Savunma Bakanı, iktidardaki Halkın Hizmetkarı partisi lideri ve Dışişleri Bakan Yardımcısı bulundu.

6 saat süren müzakereden alınan ilk bilgilerde, Kiev heyetinin Kırım ve Donbass dahil tüm Rus güçlerinin ülkeden çekilmesini talep ettiği öğrenilmişti. Tarafların bugünkü görüşmeden bir netice alamadığı ancak bir kez daha müzakere etme konusunda anlaştığı bildirildi.

Heyetlerin ikinci tur görüşmelerden önce, hükümetlerine danışmak için başkentlerine dönecekleri belirtildi. Görüşmelerin içeriğine yönelik başka bir açıklama yapılmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu