Yatırım yapmaya başla!

Rusya Kıtalararası Menzile Sahip Sarmat Füzesini Test Etti!

Rusya kıtalararası mesafeye sahip dünyanın en uzun menzilli balistik füzesinin testini gerçekleştirdi. İşte detaylar…
Rusya Kıtalararası Menzile Sahip Sarmat Füzesini Test Etti!

Dünyanın en güçlü ordularından biri olan Rusya sahip olduğu silah teknolojisi ile sektöre adeta yön vermektedir. Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, üzerinde çalıştıkları silah teknolojisi ile “dünyanın her yerini vurabileceklerini” açıkça beyan etmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı yaptığı açıklama ile Sarmat adlı kıtalararası balistik füzesinin ikinci atış testinin başarıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Sahip olduğu menzil ile hayrete düşüren füzenin ilk atış testi geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yapılmıştı. Savunma Bakan Yarımcısı Yuri Borisov açıklamasında Satan füzelerinin yerini alacak ICMBM’leri üretme aşamasına geçebileceklerini belirtti.

Dünyanın En Uzun Menzilli Füzesi

Rusların testlerini gerçekleştirdiği ve önümüzdeki süreçte üretimine başlanması beklenen Sarmat füzeleri sahip olduğu menzil ile dikkat çekiyor. Dünyanın en uzun menziline sahip Sarmat füzeleri ile kıtalararası mesafelere atışlar gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca Sarmat füzeleri ile uçak gemileri, destroyerler ve kruvazörler vurulabiliyor. Dünyanın her bir noktasına 10 ton yük taşıyabilecek olan Sarmat füzesinin toplam ağırlığının ise 100 ton olduğu belirtiliyor.

Sarmat Füzesi Sıvı Yakıtla Çalışıyor

Kıtalararası mesafeleri bile başarıyla vurabilecek Sarmat füzesi enerjisini sıvı yakıt kullanarak sağlıyor. Balistik füze kullandığı enerji kaynağı ile maksimum atış ağırlığına ulaşabiliyor.

Şu aşamada testleri yapılan Sarmat füzesinin 2019-2020 yılları içerisinde hizmete girmesi planlanıyor. Aşağıdaki videodan Sarmat füzesinin son olarak gerçekleştirilmiş fırlatma testini izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum