Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’da Kripto Paralar Aracılığı ile Vergi Kaçırılabileceği Söyledi

Rusya Devlet Duması, bu yılın başlarında kripto vergilendirmesine ilişkin bir yasa tasarısını onaylamıştı.
Rusya’da Kripto Paralar Aracılığı ile Vergi Kaçırılabileceği Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

FNS başkanı Daniil Egorov, Rusya Federal Vergilendirme Servisi’nin (FNS) vergi kaçakçılığını önlemek için kripto para piyasasını aktif olarak izlediğini söyledi. Egorov, kripto para birimlerinin potansiyel olarak Rusya’nın vergi tabanında erezyona neden olabileceğini savundu .

Kripto para işlemlerinin hala izlenebilir olduğunu ve rapor edilmesi gerektiğini söyleyen yetkili, FNS’nin büyük veri hacimlerini işlemek için otomatik izleme sistemleri kurmaya hazır olduğunu belirtti.

Yetkili ayrıca, FNS’nin artık kripto vergi kaçakçılığı uygulamalarına yanıt vermenin yollarını bulduğunu, çünkü otoritenin bu tür faaliyetleri sadece tanımlamak yerine engellemeye çalıştığını belirtti.

Egorov, belirli bir oyuncunun eylemlerini tanımlamak yerine, sorunu tamamen ortadan kaldırmak istediklerini söyledi. Rusya Devlet Duması, Şubat’ta kripto para birimi vergilendirmesine ilişkin bir yasa tasarısını onayladı ve sakinlerin yılda toplam 7.800 doları aşan kripto işlemlerini bildirmelerini istedi.

Blockchain Life’ın kurucusu Sergei Khitrov’a göre, Rus kripto işletmeleri potansiyel olarak yılda 4 milyar dolar değerinde vergi ödemesi yapabilir.. Khritov’a göre, yerel kripto topluluğu şimdiye kadar kripto vergilerinin nasıl ödeneceğini anlamada başarısız oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%