Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya’da Kripto Para Düzenlemesinin Yetersiz Olduğu Söylendi

Sektörde büyük ölçüde belirsizlik olduğu belirtiliyor.
Rusya’da Kripto Para Düzenlemesinin Yetersiz Olduğu Söylendi

Rusya, Ocak ayında ilk kripto para yasasını kabul etmesine rağmen , yerel bir endüstri savunucusuna göre hala büyük ölçüde düzenlenmemiş ve çok fazla belirsizlik bulunuyor.

Rusya Kripto ekonomi, Yapay Zeka ve Blok Zinciri Derneği (RACIB) başkanı Yury Pripachkin, mevcut düzenlemelerin sistematik çözümlerle ilgisi olmayan eksik önlemlerden başka bir şey olmadığını savundu.

Yönetici, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 2017’de 200 milyar dolardan şu anki 2,6 trilyon dolara yükseldiğini ancak milletvekillerinin bu değeri yakalamak için esasen hiçbir şey yapmadığını vurguladı.

Pripachkin, Rusya’nın kripto yasasının geniş anlamda yasal bir temel oluşturduğunu, ancak akıllı sözleşmeler gibi büyük endüstri terimlerini tanımlamadığını ve kripto madenciliği, ihraç ve vergilendirme gibi faaliyetleri düzenlemediğini kaydetti.

Uluslararası hukuk firması Debevoise & Plimpton’da bir danışman olan Anna Maximenko da, Rusya’daki mevcut kripto düzenlemesinin sınırlı bir tanımlamaya sahip olduğuna inanıyor. Uzmana göre, düzenlemenin olmaması, ülkedeki borsaların kayıtsız bir şekilde faaliyet göstermesine neden oluyor.

Rus hükümeti önceden beri Bitcoin’e şüpheyle yaklaşıyor. Ülkenin merkez bankası, işlemleri kendi borsaları ile sınırlamak istiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum