Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Finansal İzleme Ajansı Kripto Para Kullanıcılarını Takip Etmek İstiyor

Rosfinmonitoring, kripto kullanıcılarını tanımlamak ve suç faaliyetlerine katılıp katılmadıklarını görmek istiyor.
Rusya Finansal İzleme Ajansı Kripto Para Kullanıcılarını Takip Etmek İstiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın suç finansmanını ve kara para aklamayı önleme ajansı Rosfinmonitoring, 200.000 dolar karşılığında tescilli bir Bitcoin işlem aracı geliştirmek için harekete geçti. RCO adlı bir şirket, bir Bitcoin izleme aracı için düzenlenen açık artırmayı kazandı.

Firma Rusya’nın önde gelen BT şirketlerinden biri olan Rambler’e aittir ve bilgisayar destekli metin analizi konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket, sözleşmenin başlangıç ​​fiyatını 270.000 dolardan, 200.000 dolara düşürdü.

Sistem kripto kullanıcılarının belirlenmesine, profillerinin oluşturulmasına ve herhangi bir suç faaliyetine karışıp karışmadıklarını kontrol etmeye yardımcı olacak. Rosfinmonitoring, kripto kullanıcılarının anonimliğini ortadan kaldıracak bir teknoloji planlarından bahsetmişti.

O zamanlar ajans, Moskova merkezli Lebedev Fizik Enstitüsü tarafından geliştirilen Bitcoin blok zinciri için bir prototipi olduğunu söyledi. Ancak bu yıl ajans, yeni bir şirket seçmek için bir açık artırma yoluna gitti.

Rosfinmonitoring, ilk olarak 2018’de bir kripto izleme aracı araştırmaya başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu