Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya’nın Düzenleyicisi Kripto Paralardaki Riskleri İnceleyecek

Rusya Merkez Bankası, 15 kredi firmasından ve Visa ve Mastercard gibi ödeme sistemlerinden bilgi topluyor.
Rusya’nın Düzenleyicisi Kripto Paralardaki Riskleri İnceleyecek

Kripto para ticareti yaygınlaştıkça ülkelerin merkez bankaları bu mecraya yönelik araştırmalarını yoğunlaştırıyor. Son olarak Rusya Merkez Bankası 2021’in ikinci yarısı için Bitcoin gibi kripto para birimleri için bir risk değerlendirmesi planladı.

Yapılacak olan incelemede Rus bireyler ve kuruluşlar tarafından kripto para birimi yatırımıyla bağlantılı sistematik risklerin ele alınacağı kaydedildi.

Büyük Kuruluşlardan Veri Toplanacak

Büyük Kuruluşlardan Veri Toplanacak

Rusya Merkez Bankası, soruşturmanın bir parçası olarak Sberbank, VTB ve Tinkoff Bank gibi büyük bankalar, Visa ve Mastercard gibi ödeme sistemleri ve Western Union, Qiwi ve WebMoney gibi elektronik ödeme sağlayıcıları dahil olmak üzere 15 kredi kuruluşundan veri toplayacağını belirtti.

Kurum ayrıca, Ekim veya Kasım 2021’e kadar yerleşik olmayan yatırımcıların öz sermayeleri hakkında bir çalışma yayınlamayı planlıyor. Değerlendirme, yerel yasa koyucular ve işadamlarından kurumun kripto endüstrisine yönelik sert duruşuna ilişkin artan eleştiriler sonrası yapılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Duma üyesi Fedot Tumusov, düzenleyici kurumun kripto paralar konusunda dar görüşlü olduğunu öne sürmüştü. Bu haftanın başlarında, Rusya Merkez Bankası, ülkenin merkez bankası dijital para birimi olan dijital rubleyi test etmek için ilk pilot grubun kurulduğunu açıkladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum