Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Ateşkes Olması Lazım

Ukrayna’yı işgal etmediklerini, buradaki halkın bağımsız olmasını istediklerini söyleyen Rusya Dışişleri Bakanı, Batının kendilerini dinlemediğini belirtti.
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Ateşkes Olması Lazım
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, savaşın ikinci gününde yeni açıklamalarda bulundu. Ukrayna’yı işgal etme planları olmadığını söyleyen Lavrov, askeri operasyonlardan sonra müzakerelere yeniden döneceklerini belirtti.

Her zaman diplomatik çözümleri savunduklarını söyleyerek “NATO manipülason yapıyor. Ukrayna’nın aşırıcı yönteminlerin altında olması kabul edilebilir değil, aynı zamanda Ruslar için soykırım yapılması da kabul edilemez. Ukrayna’yı işgal etmiyoruz. Bizi eleştirenlerin geçmişte yaptıklarına bakın.” şeklinde açıklamada bulundu.

Ukrayna’da yaşayan herkesin haklarını kullanmasını ve herhangi bir baskı olmadan yaşamalarını istediklerini aktardı. Ateşkes olması gerektiğini ifade eden Lavrov, ekonomik engellerin de kaldırılması gerektiğini dile getirerek, Batılı ülkelerin kendilerini dinlemediğini söyledi.

Sivillere ve Ukraynalılara zarar vermeyeceklerini söyleyen Lavrov, “Neden batı medyasından olanlar gerçeği olduğu gibi yansıtmıyor? Ukrayna’nın batı kontrolünde olan bölgelerinde neler olduğunu neden göstermiyorsunuz” dedi.

Luhansk Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Başkanı VN Deinego ve Donetsk Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Birinci Yardımcısı ile yakın zamanda görüşme yapılacağını aktardı.

Rusya’nın 2014 yılının Şubat ayından bu yana silahlı darbe sonucu iktidara gelen Ukraynalı milliyetçilerin silahlı saldırganlığının kurbanı olan Donbass’ın sivil nüfusuna destek sağladığını söyledi.

2014 yılından bu yana bölge sakinlerine 100 bin tondan fazla insani kargo ulaştırıldığını açıkladı. Rusya’nın bu bölgelerle ekonomik, kültürel, insani ve diğer alanlardaki etkileşimini geliştirmeye devam edeceğini dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu