Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ruslara Göre Kripto Paralar Gelecek 10 Yılda Fiat’ın Yerini Alacak

Rusya’da yapılan bir ankete göre katılımcıların önemli bölümü dijital varlıkların geleceğinin parlak olduğunu düşünüyor.
Ruslara Göre Kripto Paralar Gelecek 10 Yılda Fiat’ın Yerini Alacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların sürekli değer kazanması, yatırımcıların ilgisinin de artmasına zemin hazırlıyor. Yapılan çalışmalar kripto paraların geleceğinin parlak olduğuna dair sonuçlar ortaya koyuyor. Son olarak Rusya’da yapılan bir anket, kripto para piyasasının inandırıcılığının artacağı iddiasını içeriyor.

Araştırma, Moskova merkezli bir finans kurumu ve ülkenin en iyi on bankasından biri olan Otkritie Bank tarafından yapıldı. Ankete katılan 1000 kişiden %14’ü dijital para birimlerine önümüzdeki yıllar için iyimser düşüncelere sahip.

Rusya kripto para anketi

Araştırmanın detaylarına göre kuzeybatı bölgesinden yanıt verenlerin %8’i kripto varlıklarının on yıl içinde itibari parayı devredeceğini düşünse de, Moskova’daki katılımcılar farklı düşünüyor. Rusya’nın başkentindeki her 10 kişiden 4’ü, kripto endüstrisinin gelişeceğini ve bankaların bu amaca yönelik dijital ekosistemler oluşturacağını belirtiyor.

Katılanların %34’ü “kripto para birimlerinin geleneksel para birimlerinin yerini alamayacağına inanıyor. % 46’lık kitle ise gelecekte kripto mu yoksa geleneksel para mı kullanacaklarına dair kararsız olduğunu ifade etti. Çalışmada nakit para olmadan yapamayacağını belirten katılımcıların oranı ise %39 olarak tespit edildi.

Çalışma daha önce Dünya Altın Konseyi (WGC) tarafından gerçekleştirilen anketin sonuçları ile uyumlu görünüyor. Veriler Rusya’da kripto paraların %17’lik oran ile en popüler 5. yatırım aracı olduğunu gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%