Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Sözcü Dünyaya Meydan Okudu! Zaharova’dan Açıklamalar

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ABD'nin Ukrayna'ya yardımının uzun vadede çok daha tehlikeli sonuçlara yol açabileceği konusunda uyardı. İşte detaylar;
Rus Sözcü Dünyaya Meydan Okudu! Zaharova’dan Açıklamalar
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova (Maria Zakharova), yaptığı basın açıklamasında Ukrayna ve onun yanında duran birçok ülkeye meydan okudu.

Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin bir gün önce ABD Kongresi’nde talep ettiği şekilde hava savunma sistemlerinin verilmesinin ülkeye barış getirmeyecek istikrar bozucu bir faktör olacağını söyledi.

Zaharova Uzun Vadede Çok Daha Tehlikeli Sonuçlara Karşı Uyardı

Zelenskiy dün ABD’ye seslenerek uçuşa yasak bölge çağrısını yeniledi ve uçak-savunma sistemleri istedi. Zakharova, bu tür teslimatların Ukrayna’ya barış getirmeyeceğini ve uzun vadede çok daha tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Ukrayna’ya özel askeri harekat konusunda da Rusya’nın taleplerinin son derece basit ve anlaşılır olduğunu dile getirdi. Kiev’in Ukrayna’nın silahsızlandırılması ve Naziden arındırılması sorunu için barışçıl çözüm bulunmasının önemini vurguladı.

Aynı zamanda dün Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la paralel şekilde Batı’yı suçladı.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği’nin Rusya’ya tek taraflı suçlamalar yönelttiğine dikkat çekti.

Ukrayna’daki sivil tesislerin ve altyapının Rusya tarafından imha edildiği yönündeki haberleri reddederken Ukrayna ordusunun Donetsk ve Lugansk’a yönelik saldırılarının görülmediğini bildirdi.

14 Mart’ta Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Donetsk’in merkezine bir füze ile saldırdığını ve bu terör eyleminin onlarca insanı öldürdüğü dile getirdi. Batı’nın buna tepkisiz kaldığını ekledi.

Kiev kontrollü birimlerin, Çernobil Nükleer Santrali’nde acil duruma neden olmak için düzenli provokasyonlar düzenlediğini söyledi. Bunun sorumluluğunun Kiev, Zelensky’nin askerleri ve NATO müttefiklerinin bunun sorumluluğunu taşıdığını ekledi.

Kırım hakkında Zakharova’nın yorumu şu şekilde aktarıldı:

Rusya Kırım Açıklama
KAYNAK: Twitter

Rusya: Yapılanlar Yanıtsız Kalmayacak

Rusya Dışişleri Sözcüsü, Polonya’dan gelen düzenli vandalizm raporlarının maalesef norm haline geldiğini belirtti.

Rusya, bugün Rus savaş gemileri hakkında uyarı yapan Japonya’ya da meydan okudu. Japonya’nın Ukrayna’da savaşmaları için vatandaşlarını topladığını ve Japon yetkililerin bunu durdurmak için hiçbir şey yapmadığını dile getirdi. “Dikkatli olun, Japonya vatandaşlarının hayatlarından sorumlu olacaktır.” dedi.

“Slovak yetkililerin sahte bahanelerle üç Rus diplomatik personelini sınır dışı eden dostane olmayan eylemleri bizi hayal kırıklığına uğrattı” diyerek “Slovakya’nın aldığı kararların cevapsız kalmayacağını söylemeye gerek yok” ifadeleriyle gözdağı verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu