Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Milyarderler Yaptırımlar Nedeniyle Kriptoya Kayabilir

ABD ve Avrupa’nın Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımları sonrası, milyonerler varlıklarını kriptoya aktarabilir.
Rus Milyarderler Yaptırımlar Nedeniyle Kriptoya Kayabilir
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik harekatı dünyayı ayağa kaldırdı. ABD, İngiltere başta olmak üzere pek çok ülke bu harekat nedeniyle Rusya’ya yaptırım açıklamasında bulundu. ABD Başkanı Joe Biden, son açıklamasında Rusya’ya daha yıkıcı yaptırımların geleceğini söyledi.

Yaptırımlar arasında Rus milyarderlerin varlıklarına el konulması dair pek çok adım yer alıyor. Bloomberg’de yer alan bir rapora göre, ekonomik yaptırımlardan kaçınmak isteyen Rus milyarderler için kripto paraların cazip bir seçenek olabileceği belirtildi.

Merkeziyetsiz Yapı Çözüm Olabilir

Merkeziyetsiz Yapı Çözüm Olabilir

Kriptonun merkeziyetsiz yapısı nedeniyle, bu varlıkların yaptırımlardan etkilenmesi önlenebilir. Yatırım yöneticisi VanEck’in dijital varlık araştırması başkanı Matthew Sigel, “Ne diktatörler ne de insan hakları aktivistleri Bitcoin ağında herhangi bir sansürle karşılaşmaz” diye konuştu.

Raporda hedef alınan milyarderlerin, işlemleri anonim tutmak için blok zinciri teknolojisini kullanan kripto kullanmayı seçerlerse potansiyel olarak bu cezaları atlatabileceğine yer verildi.

Dijital paralar sayesinde milyarderlerin mal ve hizmet satın alması ve Rusya dışındaki varlıklara yatırım yapmasının önünün açılacağı belirtiliyor.

Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan, “İki kişi veya kuruluş birbiriyle iş yapmak istiyorsa ve bunu bankalar aracılığıyla yapamıyorsa, Bitcoin bu noktada çözüm olabilir” diye konuştu.

Greenspan, zenginlerin hesaplarının dondurulmasından endişe etmeleri halinde, servetlerini Bitcoin’de tutabileceğini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%