Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Bakan: Rusya Ekonomisinin Güvenlik Marjı Çok Büyük

Rusya’ya uygulanan yaptırımların beklentileri boşa çıkaracağını söyleyen Ekonomi Kalkınma Bakanı, büyüme ve gelişmeyi etkilemeyeceğini söyledi
Rus Bakan: Rusya Ekonomisinin Güvenlik Marjı Çok Büyük
Son Güncelleme: 
Yorum

Batılı ülkeler bir ayı doldurmak üzere olan Ukrayna saldırıları nedeniyle, Rusya’ya 5 binden fazla yaptırım uyguladı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bunun şimdiye kadar bir ülkeye uygulanmış en fazla yaptırım olduğunu söyledi. Ancak bunların kendilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceği mesajını da defalarca yineledi. “Yaptırımların her zaman bizi sadece güçlendirdiğini söylemeliyim” diyen Lavrov, Batılı ülkelerin Rusya’yı her alanda bitirmek istediğini aktarmıştı.

Rusya Ekonomi Kalkınma Bakanı Maxim Reshetnikov, ülkesine yönelik yaptırımlar ve etkileri hakkında konuştu. Reshetnikov, Rus ekonomisinin güvenlik marjının, Rusya karşıtı yaptırımların ortasında bile büyüme ve gelişmeyi sağlamak için oldukça yeterli olduğunu belirtti.

Rus bakan açıklamasında, “Ekonomi belli bir adaptasyon dönemini, tüm süreçlerin yeniden düzenlendiği bir dönemi yaşamak zorunda kalacak. Karşı karşıya kalacağımız ciddi bir şok olacak. Ama yine de büyüme ve gelişme imkanlarımız var. Pek çok pazar var. Üstelik Rus ekonomisinin güvenlik marjı çok büyük” ifadesini kullandı.

Diğer ülkelerin Rusya’yı bitirmeye yönelik beklentilerinin karşılıksız kalacağını ve ekonomi konusunda çözülemeyecek sorun olmadığını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu