Yatırım yapmaya başla!

İtalyanların Robot Köpeği HyQReal Airbus Jetini Böyle Çektiİtalyanların Robot Köpeği HyQReal Airbus Jetini Böyle Çekti

Teknoloji şirketleri son dönemde robotlara yönelik geliştirme sürecine hız veriyor. Bilindiği üzere bu alanda başlıca şirketlerden birisi Boston Dynamics olmakta. Şirket son olarak Spot Mini ile hazırladığı videolar ile tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Bu seferki robot videosu ise İtalya’dan geliyor. Yapay zekaya sahip HyQReal adlı robot, gösterdiği performans ile kendisine hayran bırakıyor.

Ülkedeki bilim adamlarının üzerinde çalıştığı robot, Airbus’ın 3 tonluk jetini çekiyor. Dev uçağı 10 metre boyunca çeken robot köpeğin performansı görülmeye değer. İtalyan araştırmacılar, HyQReal üzerinde 2007 yılından beri sürekli çalışıyor. Geliştirme sürecinin halen sürdüğü robotun özellikle doğal afetlerde aktif şekilde rol alması planlanıyor. Robot deprem ve benzeri afetlerde insanları olay yerinden taşımak üzere geliştirilmiş.

Robotun görünümü ve ebatlarına bakıldığında böylesine büyük bir uçağı çekebilmesi gerçekten şaşırtıcı. Ancak video gösteriyor ki gelecekte bu robotlar pek çok görevde aktif olarak rol alacak ve büyük işler yapacak. Adını bu alanda çoğunlukla duyduğumuz Boston Dynamics’in yeni bir rakibinin olduğunu söyleyebiliriz.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum