Yatırım yapmaya başla!

Hızla Büyüyen Fintech Revolut Avustralya Hamlesiyle Avrupa’nın Ötesine Geçiyor

Avrupalı finansal teknoloji girişimi, Avustralya açıklamasıyla Avrupa’nın ötesine geçtiğini bildirdi. Detaylar şöyle;
Hızla Büyüyen Fintech Revolut Avustralya Hamlesiyle Avrupa’nın Ötesine Geçiyor

Birleşik Krallık merkezli Revolut, bugün uygulamasını Avustralya’da piyasaya sürerek Avrupa dışındaki ilk genişlemesini yaptı. Online bankacılık platformu açıklamasında, bekleme listesindeki 20 bin Avustralya’yı yavaş yavaş kaydedeceğini ve yeni müşterilerin biraz daha beklemek zorunda kalacağını söyledi.

2015 yılında kurulan ve o zamandan bu yana hızla büyüyerek 5 milyondan fazla müşteriye ulaşan Revolut, geçtiğimiz yıl 1,7 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. Buna karşılık İngiliz firmanın Alman rakibi N26 ise 2019’un başlarında 2 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu söylemişti.

Ayrıca dijital banka reel döviz kuru sunan kur servisinde popülerlik kazanmış ve kripto para ticareti dahil olmak üzere son yıllarda platformuna daha fazla özellik eklemişti.

 Revolut Avustralya GenişlediRevolut’un Asya-Pasifik Bölgesi’nin genişleme müdürü olan Will Mahon-Heap, şirketin Avustralya’da henüz ek özellikler sunmayacağını belirtirken burada ölçülü bir yaklaşım takındığını söyledi. Bugünkü açıklamasında Mahon-Heap; “İngiltere, Avrupa ve Avustralya arasında para göndermek, transferlerin üç iş gününde gelmesiyle geleneksel olarak pahalı ve zaman alıcıydı” dedi.

Bunun yanında, transferlerin Revolut müşterilerin arasında anında ve ücretsiz olmasının finansal sınırların aşılması yönünde büyük bir adım olduğunun üzerini çizdi.

 Revolut Avustralya Piyasaya SürüldüAvustralya’daki merkezi için Melbourne kararı alan Revolut’un Sydney ve Perth’de de küçük ekipler kuracağı ve yıl sonuna kadar ülkede 30 kişilik alım yapmayı planladığı kaydedildi. Şirketten bir sözcü Revolut’un Avrupa’da Avustralya’nın düzenleyici rejimi kapsamında izin verilen bir e-para lisansına sahip olduğunu, firmanın Avustralya pazarına girmesine yardımcı olması için yerel bir banka ile ortaklık kurduğunu dile getirdi.

Haberde Londra merkezli Revolut’un şimdiye dek Facebook’un destekçisi olduğu DST Global dahil yatırımcılardan 336 milyon dolar topladığı ve firmanın yerleşik oyuncularla rekabet etmeye çalıştığı aktarıldı. Geçtiğimiz yılın sonlarında bir Avrupa bankacılık lisansı alan firma ayrıca Japonya ve Singapur’da faaliyet göstermek için de lisans aldığını açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum