Yatırım yapmaya başla!

Avrupa’dan Gönderilen RemoveDebris Uydusu Zıpkın ile Uzayda Çöp YakaladıDünyanın önde gelen uzay ajansları, gönderdikleri uydular ile önemli testler gerçekleştiriyor. Bilindiği üzere gezenemizin çevresinde çok sayıda uzay çöpüne rastlamak mümkün. Bu çöplerin toplanması için uzay ajansları önemli projelere imza atıyor. Avrupalı bilim insanları tarafından geliştirilen RemoveDebris adlı prototip uydu, bu yöntem ile uzaydaki çöpleri temizlemeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ise bu alanda ilk deneme yapıldı ve test anbean kaydedildi. Bilim insanları geliştirdiği teknoloji ile zıpkın ile uzaydan çöp yakalayabileceklerini düşünüyor. Bu alanda ilk test ise başarı ile gerçekleştirildi. İzlediğiniz görüntülerde RemoveDebris uydusu 1.5 metre uzaktaki uzay çöpünü zıpkın ile yakalıyor.

Geliştirilen prototip uydu bir sonraki önemli testini önümüzdeki Mart ayı içerisinde gerçekleştirecek. Dünya’da dönüş yapacak olan uydu, bu yolculuk esnasında yine zıpkın ile uzaydan çöp yakalama testi gerçekleştirecek. Uzmanlar önümüzdeki dönemde bu tarz projeler ile uzayda biriken çöpleri temizlemeyi planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum