Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çinli Siber Güvenlik Şirketi Qihoo 360, Madencilik İzleme Yazılımı Geliştiriyor

Qihoo 360, Kasım ayında günlük ortalama 109.000 madencilik IP'sinin etkin olduğunu bildirdi.
Çinli Siber Güvenlik Şirketi Qihoo 360, Madencilik İzleme Yazılımı Geliştiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin merkezli siber güvenlik devi Qihoo 360, hükümetin sektör üzerindeki baskılarına yardımcı olacak kripto madenciliği operasyonlarını izlemek için bir sistem kurduğunu açıkladı.

Geliştirilen sistem, Çin’in kripto madenciliği konusundaki son baskısına uymak isteyen devlet kurumlarını ve şirketleri hedefliyor. Qihoo 360, yazılımın madencilerin IP adresini, coğrafi konumunu, ağ türünü, bağlantı sıklığını sağlayabildiğini ve bunların nasıl elden çıkarılacağına ilişkin yöntemler önerebileceğini belirtiyor.

Çinli kullanıcılar geçtiğimiz hafta, DNS hatası nedeniyle dünyanın en büyük madencilik havuzlarından bazılarına bağlanamadı. Bu tür bir saldırı, havuzun alan adlarının ve sunucularının bulunduğu gerçek IP adreslerinden başka adreslere yönlendirildiği anlamına geliyor.

Siber güvenlik şirketi, Kasım ayında, 109.000 madencilik IP adresinin aktif olduğunu tespit etti. Qihoo 360, madencilerin çoğunlukla ev geniş bant, kurumsal özel internet bağlantıları ve veri merkezlerini kullandığını söyledi.

Çin hükümeti son dönemde madencileri kısıtlayacak adımlar atmıştı. Pek çok firma ise tesislerini başka ülkelere taşıma kararı aldı. ABD ve Kazakistan madencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında başı çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu