Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: Yaptırımlar Nedeniyle Dünya Gıda Sorunu Yaşayacak

Rusya Devlet Başkanı, Ukrayna’yı işgal etmek istemediklerini belirterek, yaptırımların yaratacağı sonuçlara değindi.
Putin: Yaptırımlar Nedeniyle Dünya Gıda Sorunu Yaşayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları 21’inci gününde devam ediyor. Devlet yetkilileri dün yapılan müzakerelere dair değerlendirme yaparken, gelen olumlu mesajlar barış iyimserliğini artırıyor.

Yeni bir açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı ülkelerin Kiev’de paralı asker ve silah temin ederek kan dökmek istediklerini söyledi.

“Rus ordusunun Kiev yakınlarına gelmesi, Ukrayna’nın işgaline yönelik bir hedefi göstermemektedir.” diyen Putin, Ukrayna’yı işgal etmek istemedikleri mesajını verdi.

Konuşmasında Batılı ülkelerin 3 haftadır ara vermeden devam ettiği yaptırımlara da yer verdi. Bunların küresel ekonomiye de zarar verdiğini söyleyen Rusya lideri, dünyada gıda ile ilgili sorunlar yaşanacağının altını çizdi.

Son gelişmelerin ardından ekonomilerinde yapısal değişiklik yapılması gerektiğini ancak bunun kolay olmayacağını belirtti. Söz konusu değişimlerin yüksek enflasyon ve işsizliğe yol açacağını dile getirdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise müzakerelerin devam ettiğini, iki tarafın tutumunun daha gerçekçi göründüğünü fakat alınacak kararların Ukrayna’nın çıkarına olması için zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu