Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: Ukrayna’daki Operasyon Soykırımı Önlemek İçin

Savaşın başından bu yana ilk kez halkın karşısına çıkan Putin, Ukrayna’da yürütülen operasyonun asıl nedenlerini açıkladı.
Putin: Ukrayna’daki Operasyon Soykırımı Önlemek İçin
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım’ın ilhakının sekizinci yıldönümü münasebetiyle halkın karşısına çıktı. Moskova’daki Luzhniki Stadyumu’nda miting düzenleyen Putin, savaşın nedenlerini açıkladı.

Putin’in konuşması sırasında Rus Devlet Televizyonu yayını kesti. Teknik bir sıkıntı olduğunun söylenmesinin ardından, yayına devam edildi. Tüm Rus kanallarında canlı yayın olarak verilen konuşmada, Putin Ukrayna’nın Donbas bölgesinde yaşayanlara saldırı düzenlediğini iddia etti.

Açıklamasında, “Bu insanların acılar ve soykırımdan kurtarılması, Donbas ve Ukrayna’da başlattığımız askeri operasyonların nedeni ve hedefidir.” ifadesine yer verdi.

Donbas ile ilgili olarak kutsal kitap İncil’den alıntı yapan Putin, “Her kim dostları için ruhunu ortaya koyduysa, bundan büyük sevgi yoktur” dedi. Rusya’nın  ortak topraklarda ortak bir kaderin birleştirdiği çok uluslu bir halk olduğunu söyledi.

Kırımla ilgili neler yapılması ve nasıl hareket edilmesi gerektiğini bildiklerini sözlerine ekleyerek, “Kırım ve Sivastopol halkı, Neo-Naziler ve aşırı milliyetçilerin önüne sert bir engel koyarak doğru davrandılar. Başka topraklarda olup biten ve hala da olmaya devam eden şeyler bunu en iyi şekilde teyit ediyor” şeklinde konuştu.

Savaşın başlama tarihi olan 24 Şubat’ın askeri kariyeri boyunca hiçbir savaşı kaybetmeyen Rus Amiral Fyodor Uşakov’un doğum gününe denk geldiğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu