Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: Komşularımız Durumu Daha da Kötüleştirmemeli

Rusya Devlet Başkanı Putin, yaptırımlar konusuna değinerek, bundan sonra kendi kendilerine yeten bir ekonomi olacaklarını söyledi.
Putin: Komşularımız Durumu Daha da Kötüleştirmemeli
Son Güncelleme: 
Yorum

Savaşın dokuzuncu gününde Kremlin’den yeni açıklama geldi. Rusya Devlet Başkanı Putin, diğer ülkelere Rusya ile ilişkileri normalleştirme çağrısı yaptı.

“Komşularımıza yönelik kötü niyetimiz yok” diyen Putin, Rusya’nın sadece diğer olumsuz eylemlere cevap verdiğini belirtti. Durumu daha da kötüleştirmemeleri ve herhangi bir kısıtlama getirmemeleri tavsiyesinde bulundu. Tüm yükümlülükleri yerine getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Kendileri ile iş birliği yapmak istemeyenlerin elbette zarar vereceğini söyleyen Rus lider, Batının uyguladığı yaptırımlara atıfta bulunarak, “Projeleri kaydırmamız, ertelememiz gerekir. Ek yetkinlikler edinmemiz gerekecek, ama yine de duran işleri çözeceğiz, hatta bundan faydalanıp ekonomiyi kendi kendimize yeter kılacağız.” dedi.

Zorluklara rağmen gelişmeye devam edeceklerini, ülkenin ulaştırma ve lojistik altyapısını özellikle Baltık Denizi’nde, Kuzey Kutbundaki bölgelerde ve Uzak Doğu’da güçlendireceklerini dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu