Yatırım yapmaya başla!

PlayStation ve Xbox’a Güçlü Rakip Geliyor: Mad Box!

Konsol pazarının iki lideri olan PlayStation ve Xbox’ın yanına ‘dünyanın en güçlüsü sloganı’ ile Mad Box geliyor.
PlayStation ve Xbox’a Güçlü Rakip Geliyor: Mad Box!

Dünyada oyun üzerinde pek çok geliştirici tarafından birbirinden önemli özelliklere sahip konsollar geliştiriliyor. Bunlar arasında en sıkı rekabet hiç kuşkusuz Sony’nin PlayStation ve Microsoft’un Xbox konsolları arasında yaşanıyor. Ancak son çıkan haberler, bu rekabetin arasında yeni bir konsolun daha katılacağı yönünde.

Yarış oyunu tutkunlarının yabancı olmadığı simülasyon oyunu Project Cars’ın geliştiricisi Slightly Mad Studios’tan gündem yaratan bir açıklama geldi. Şirketin CEO’su Ian Bell, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile yeni bir oyun konsolu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Üstelik yapılan açıklamaya bakacak olursak şirket yeni konsolunda oldukça iddialı.

‘Mad Box Dünyanın En Güçlüsü Olacak’

‘Mad Box Dünyanın En Güçlüsü Olacak’

Slightly Mad CEO’su Ian Bell, yaptığı açıklama ile Mad Box adında bir konsol geliştirdiklerini ve bu konsolun dünyanın en güçlü donanımına sahip olacağını belirtti. Pazarda PlayStation ve Xbox gibi güçlü konsolların olduğunu düşünecek olursak, Mad Box için sağlam bir hazırlık içerisinde olduğu görülüyor.

Konsolun bazı teknik özelliklerine değinecek olursak, 4K çözünürlüğe sahip, 60 fps VR desteği yer alacağı belirtiliyor. Max Box konsolunda oyun geliştiricilerin platforma özgü oyunlar geliştirmesi için ayrı bir oyun motoru da sunulacak. Şirket kurucusu Bell, 2021 yılında çıkaracakları konsolun en üst seviye bilgisayar ile aynı donanıma sahip olacağını da sözlerine ekliyor.

Geliştirilecek olan konsol ile ilgili çok fazla teknik detaya sahip değiliz. Ayrıca yapılan açıklamalara bakacak olursak pek çok fikir yürütmek mümkün. Bazı kullanıcılar Steambox tarzında PC tabanlı bir sistem olacağını belirtirken, konsolda AMD’nin Ryzen 3 işlemcisine yer verileceğini ifade ediyor. Şunu da belirtelim en güçlü donanıma sahip bir oyun konsolu üretmek, rakipleri geride bırakmaya yetmeyecektir. Burada daha önemli faktörün, çıkacak olan oyunların söz konusu yeni konsolun desteğine sahip olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum