Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in Çıkış Tarihine Dair Yeni Tahmin Yapıldı

Beklenen konsollar PlayStation 5 ve Xbox Series X’in çıkış tarihi için yeni tahminler yapıldı.
PlayStation 5 ve Xbox Series X’in Çıkış Tarihine Dair Yeni Tahmin Yapıldı

Oyun dünyası uzun zamandır yeni konsol ürünlerinin heyecanlı bekleyişi içerisinde. Sony ve Microsoft’un önümüzdeki aylarda PlayStation 5 ve Xbox Series X modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Her iki konsola dair bugüne kadar pek çok bilgi ortaya çıktı. Gelen açıklamalar PS5 ve Xbox Series X’in üst seviye oyun deneyimi sunacağını gösteriyor.

Aynı zamanda bu konsolların tasarımı da daha önce yapılan paylaşımlar ile gösterilmişti. Bugüne kadar yapılan tahminler iki konsolun da çıkış tarihinin 2020 yılının sonlarında olacağı yönünde. Ancak ne Sony’den ne de Microsoft’tan bu konuyla ilgili kesin bir açıklama yapılmış değil.

Merak edilen bir diğer konu ise konsolların fiyat etiketleri olmakta. Bu konuda da daha önce pek çok tahmin yapıldı. Yapılan tahminlere bir yenisi daha eklendi. İsabetli tahminleri ile tanınan Robert Serrano, PS5 ve Xbox Series X’in çıkış tarihlerine ve fiyatlarına dair açıklamalarda bulundu.

PS5 ve Xbox Series X’in Çıkışı için Yeni Tahmin

PS5 ve Xbox Series X’in Çıkışı için Yeni Tahmin

Microsoft ve Sony’nin yeni konsollarını birbirine yakın zamanlarda piyasaya sürecek olmasıyla beraber pazarda yeni bir rekabetin fitili ateşlenmiş olacak. Uzmanlar konsolların sunacağı oyun deneyimlerinin yanı sıra belirlenecek fiyatların da önemli rol oynayacağını belirtiyor. Daha önce yaptığı isabetli tahminler ile adından söz ettiren Robert Serrano, Ps5 ve Xbox Series X’in çıkışına dair açıklamalarda bulundu.

Serrano’ya göre her iki konsol da Kasım ayı içerisinde oyuncularla buluşacak. 6 Kasım tarihinde Xbox Series X piyasaya çıkmış olacak. Bu tarihten bir hafta sonra ise 13 Kasım’da PlayStation 5 oyuncuların beğenisine sunulacak.

Serrano konsolların fiyatı ile ilgil de açıklamalarda bulundu. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Serrano, Xbox Series X’in 499 dolar ya da euro, PlayStation 5’in standart sürümünün 499 dolar ya da euro, Digital Edition’un 399 dolar ya da euro olacağını söyledi. PS5’in Digital Edition modelinde disk okuyucu bulunmuyor.

Bu modelde oyunlar sadece dijita mağazalar üzerinden satın alınacak. Ülkemizdeki döviz kuru ve vergiler düşünüldüğünde yeni konsolların 3.500 TL ve üzeri fiyatlar ile satışa çıkacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde Sony ve Microsoft’tan beklenen konsollara dair yeni açıklamaların yapılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum