Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Üretim Sayısı ve Fiyatına Dair Yeni Tahminler Ortaya Atıldı

Sony’nin beklenen konsolu PlayStation 5’in üretim oranı ve fiyatına dair yeni tahminler yapıldı.
PlayStation 5’in Üretim Sayısı ve Fiyatına Dair Yeni Tahminler Ortaya Atıldı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Sony, PlayStation konsolları ile oyun dünyasında çok büyük bir pazar payına sahip. 2013 yılında piyasada yerini alan PlayStation 4, geçen zaman içerisinde büyük satış rakamlarına ulaştı. Şu sıralar oyuncular Sony’den yeni konsol beklentisine sahip. Uzun zamandır gelecek olan konsola dair raporlar yayınlanıyor ve gelmesi beklenen özellikler sızdırılıyor.

Sony bir süre önce PlayStation 5’in teknik özelliklerini resmi olarak duyurmuştu. Bunun sonrasında ise PS5’in kontrol cihazı DualSense tanıtıldı. Sony modern tasarımı ile dikkat çeken DualSense için “DualSense ile hedefimiz, oyunculara, kutuyu açar açmaz oyun dünyasına taşınma hissi vermek. Oyuncuların oyun oynarken kontrolcüyü kendilerinin bir uzantısı gibi hissetmelerini istiyoruz. Öyle ki ellerinde olduğunu bile unutacaklar.” açıklamasını yapmıştı.

Kontrol cihazının duyurulması ile beraber oyuncular artık PlayStation 5’i beklemeye başladı. Bloomberg’de yer alan yeni bir rapor konsolun çıkışına dair yeni iddialara yer veriyor. Rapora göre Sony ilk yılında PS5 üretimini sınırlı sayıda tutmayı planlıyor.

PS5 Üretimine Sınırlama

PS5 Üretimine Sınırlama

Bloomberg’de Sony’nin PlayStation 5 ile ilgili üretim stratejisine dair önemli bilgiler dikkat çekiyor. Buna göre şirket konsolun ilk yılında 5 ila 6 milyon seviyesinde bir üretim gerçekleştirecek. PS4’ün çıktığı dönem ilk çeyrekte 7.5 milyon sattığını düşündüğümüzde bu rakamın oldukça sınırlı olduğunu söyleyebiliriz. Raporda bu duruma sebep olarak son dönemde yaygınlaşan Corona virüsünün olumsuz etkileri gösteriliyor.

Sony’nin pek çok çalışanı evden çalışma sistemin geçmiş durumda.Bu nedenle şirketin yıllık toplantıları da iptal edilebiliyor. Daha önceleri PS5’in çıkış tarihi için sonbahar ayları işaret ediliyordu. Salgın nedeniyle konsolun bu tarihte gelmesine düşük ihtimal gözüyle bakılıyor.

Diğer taraftan Microsoft’un da yeni konsolu Xbox Series X üzerinde çalıştığı biliniyor. Tahminler her iki konsolun birbirine yakın tarihlerde piyasaya sürüleceği yönünde. Sony CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5’i tüm dünyada eş zamanlı olarak piyasaya süreceklerini belirtiyor.

PS5 için Yeni Fiyat Tahmini

PS5 için Yeni Fiyat Tahmini

Bloomberg’in raporunda dikkat çeken bir diğer nokta ise PlayStation 5’in fiyatına dair tahminler olmakta. Raporda PS5’in tahmini fiyatının 499 dolar ila 549 dolar arasında olacağına yer veriliyor. Mevcut konsol PlayStation 4’ün fiyatının ise 299 dolara kadar düşeceği belirtiliyor. PlayStation Pro ise 399 dolara kadar düşecek.

Önümüzdeki süreçte PlayStation 5 ile Xbox Series X arasında sıkı bir rekabet başlayacak. Microsoft’un konsolu teknik özellik olarak PS5’e oranla daha güçlü görünüyor. Sony’nin ise özel oyunları ile rakibine karşı önemli avantajı olduğuna dikkat çekiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum