Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Ortaya Çıkan Üretim Maliyeti ile Fiyatı Tahmin Edildi

Sony’nin beklenen oyun konsolu PlayStation 5’in fiyatına dair yeni bir tahmin yapıldı.
PlayStation 5’in Ortaya Çıkan Üretim Maliyeti ile Fiyatı Tahmin Edildi

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony geçmiş yıllardan bu yana PlayStation konsolları ile milyonlarca oyuncunun beğenisini topluyor. 2020 yılı ise şirketin yeni konsolu PlayStation 5’i tanıtmasına sahne olacak. Milyonlarca oyuncu tanıtılacak olan yeni konsolun ortaya çıkmasını heyecanla bekliyor. Diğer yandan Sony’nin rakibi Microsoft’un da Xbox Series X modelini bu yıl tanıtması bekleniyor. Dolayısıyla 2020 yılının konsol savaşlarına sahne olacağını söyleyebiliriz.

PlayStation 5 resmi olarak tanıtılmamış olmasına rağmen pek çok sızıntı ortaya çıktı. Konsola dair pek çok teknik özellik bilinmekle beraber fiyatının ne olacağı ise herkes tarafından merak konusu. Geçmiş dönemde PlayStation 5’in olası fiyatına dair tahminler yapılmıştı. Sony CEO’su Hiroki Totoki daha önce yaptığı açıklamasında fiyata dair net bir karar vermediklerini söylemişti. Bloomberg tarafından yayınlanan bir haberde ise PS5’in üretim maliyeti ortaya çıktı. Bu bilgi sonrası konsolun fiyatına dair çeşitli yorumlar yapılmaya başlandı.

PlayStation 5’in Fiyatına Dair Yeni Gelişme

PlayStation 5’in Fiyatına Dair Yeni Gelişme

Sony yöneticisinin PlayStation 5’in fiyatına dair yaptığı son açıklama sonrası, şirkete yönelik Microsoft’un Xbox Series X’in fiyat bilgisini beklediği yorumlarının yapılmasına neden olmuştu. Bloomberg’de yayınlanan haberde ise PlayStation 5’in üretim maliyetine dair bilgilere yer verildi. Buna göre PlayStation 5’in Sony’e maliyeti 450 dolar seviyesinde. Dolayısıyla konsolun satışa sunulacağı fiyatın bundan daha yüksek olacağını söyleyebiliriz. Halihazırda güncel konsol PlayStation 4’ün üretim maliyetinin 381 dolar olduğu biliniyor.

Bu konsol kullanıcılara 2019-3 yılında 399 dolar satış etiketi ile sunulmuştu. Buradan yola çıkılarak yapılan tahminlerde PlayStation 5’in fiyatının 470 dolar olacağı söylenebilir. Teknoloji devinin bugüne kadar piyasaya sunmuş olduğu PlayStation ürünlerinden çok fazla kar elde etmediği biliniyor. Yeni konsolda da bu durumun değişmeyeceği tahmin ediliyor. Kimi uzmanlar ise PlayStation 5’in fiyatının 600 dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor.

PS5’te Bekleyiş Sürüyor

PS5’te Bekleyiş Sürüyor

PS5’te yüksek performansa sahip donanımsal ekipmanların kullanılıyor olması fiyatın tahmin edilenden daha yüksek olmasına neden olabilir. Şirketin son dönemde yüksek performans sunan depolama birimlerini tedarik etmekte zorlandığına dair haberler geliyor. Bloomberg’e göre Sony ayrıca PlayStation için sunulacak yeni bir VR başlığı üzerinde çalışıyor. Ancak bu ürünün PS5’in çıkışından sonra tanıtılacağı tahmin ediliyor.

PS5’in gücünü AMD’nin 3. nesil Zen mimarisi ile geliştirilmiş işlemciden alması bekleniyor. Grafik altyapısı AMD üretimi Radeon Navi olacak konsolun standart 4K görüntü deneyimi sunacağı belirtiliyor. Ray Tracing yani ışın izleme desteği olacak konsolda isteğe bağlı 8K çözünürlüğe ulaşmak mümkün olacak. Önümüzdeki günlerde PlayStation 5’e dair yeni bilgilerin ortaya çıktığını görebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum