Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Satış Fiyatı için Eski Xbox Yöneticisinden İyimser Tahmin

Eski Xbox yöneticilerinden Albert Penello, PlayStation 5’in olası fiyatına dair tahminlerde bulundu.
PlayStation 5’in Satış Fiyatı için Eski Xbox Yöneticisinden İyimser Tahmin

Oyun dünyası bu yılın sonlarına doğru yeni konsol modellerine kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Sony ve Microsoft’u uzun zamandır üzerinde çalıştığı PlayStation ve Xbox Series X’in yakın zamanda hayatımıza girmesi bekleniyor. Şirketler her iki konsola dair açıklamalarda bulundu ve donanımsal özellikleri büyük ölçüde biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Sony yeni konsolu PlayStation 5’in tanıtımını çevrimiçi bir etkinlik ile gerçekleştirdi. Yapılan tanıtım sonrası konsolun tasarımı karşımıza çıkmış oldu. Temmuz ayı içerisinde Microsoft’un ise Xbox Series X modelini tam anlamıyla göstermesi bekleniyor. İki konsol arasında yaşanacak rekabetin nasıl olacağı ise merak ediliyor.

Bir analist PS5’in satış rakamları ile önceki yıllarda olduğu gibi rakibi Xbox Series X’e üstünlük kuracağını iddia etti. Sony’nin tanıtımında PlayStation 5’in en çok merak edilen konulardan biri olan fiyatı hakkında bir açıklama yapılmadı. Eski Xbox yöneticilerinden Albert Penello PS5’in fiyatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

PlayStation 5’in Fiyatı için Yeni Tahmin

PlayStation 5’in Fiyatı için Yeni Tahmin

Bugüne kadar Sony’nin beklenen konsoluna dair pek çok fiyat tahmini yapıldı. Teknoloji devi ise halen bu konuyla ilgili sessizliğini korumayı tercih ediyor. Son olarak Xbox yönetim kademesinde bulunmuş Albert Penello’dan açıklama geldi.

Penello, “Asla asla deme’ sözüne inanıyorum. Ancak asla demek zorundayım. Bu konsolun 499 dolardan fazla olması imkânsız.” açıklamasında bulundu.

Penello daha önce Electronic Arts, SEGA ve Xbox gibi oyun devleri bünyesinde yöneticilik yaptı. Şu an ise Amazon’un yönetim kademesinde bulunuyor. Kendisi daha önce yapılan tahminlere göre çok daha iyimser bir beklentiye sahip. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen tanıtımda Sony iki model tanıttı. Bunlardan birisi standart PS5 olurken bir diğer ise PlayStation 5 Digital Edition olarak karşımıza çıkıyor.

Digital Edition modelinde standart cihazdan farklı olarak disk okuyucu bulunmuyor. Bu cihazda oynanacak oyunlar sadece dijital platform üzerinden satın alınabilecek. Penello’ya göre bu sürümün fiyatı en fazla 400 dolar olacak. Uzman isim ayrıca konsolların satış başarısında fiyatın en önemli gösterge olacağını söyledi.

Sony’nin bu fiyatları doğru çıkarsa kullanıcıların dijital sürüm olan modele daha fazla talepte bulunacağı tahmin ediliyor. Sony’nin önümüzdeki günlerde PS5’in fiyatını açıklaması bekleniyor. Xbox Series X ve PlaysStation 5’in başarısında açıklanacak fiyatlar belirleyici rol oynayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum