Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Kontrol Cihazı DualSense 5’in Bataryası Büyük Olacak

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan PS5’in kontrol cihazı DualSense 5’in bataryası önceki modellere göre daha büyük olacak.
PlayStation 5’in Kontrol Cihazı DualSense 5’in Bataryası Büyük Olacak

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Sony, oyun sektörüne yaptığı büyük yatırımlara her geçen yıl yenilerini ekliyor. Çok sayıda oyunun geliştiricisi olan Japonya merkezli şirket, PlayStation 5’in de yaratıcısı olarak biliniyor. Bu yılın sonuna doğru PlayStation 5’in piyasada yerini alması bekleniyor. Çıkacak olan konsola dair pek çok bilgi daha önce ortaya çıkmıştı.

PS5’in tasarımı bilinmekle beraber kontrol cihazı DualSense 5’in de tanıtımı geçtiğimiz aylarda gerçekleştiridi. Geçtiğimiz günlerde ise DualSense canlı olarak görüntülenmişti. Tasarım olarak daha önce pek çok bilgi verilen kontrol cihazıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Gelen son haberler ise DualSense 5’in bataryası ile ilgili.

DualSense Büyük Batarya ile Geliyor

DualSense Büyük Batarya ile Geliyor

Sony’nin beklenen konsolu PS5 ve onun kontrol cihazı DualSense 5 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni kontrol cihazının önceki modellere göre daha üstün bir hassasiyet sunduğu belirtiliyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre yeni kontrol cihazının bataryasının da büyütüldüğü söyleniyor. Titreşim seviyelerinin artırıldığı cihazda oyun içi sahnelere göre en iyi hassasiyetin verilmesi amaçlanıyor.

Daha önceki modellerde Share olarak bilinen tuş bu cihazda Create adıyla yer alacak. Oyuncular bu tuş sayesinde yayınlarını paylaşabilecek. Cihazın üzerinde yer alan hoparlör ve mikrofon sayesinde kulaklığa gerek olmadan sohbet edilebiliyor.

Sony’nin DualSense 5 modelinde 1560 mAh kapasiteli bir batarya tercih edeceği belirtiliyor. Bu da bir önceki modele göre yüzde 56 oranında daha yüksek kapasite anlamına geliyor. Artırılan batarya seviyesinin kullanım ömrüne ne derece etki edeceği ise şu an için bilinmiyor. Geliştirici ekibin bu yöndeki çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum