Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Fiyatı ve Bütçe Dostu Xbox Konsoluna Dair Yeni İddialar Ortaya Atıldı

Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un uygun fiyat ile gelecek Xbox konsoluna dair yeni bilgiler geldi.
PlayStation 5’in Fiyatı ve Bütçe Dostu Xbox Konsoluna Dair Yeni İddialar Ortaya Atıldı

Bu yılın sonunda doğru oyun dünyası yeni konsol modellerine kavuşmayı bekliyor. Sektörün önde gelen şirketleri Sony ve Microsoft, PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Sony düzenlediği dijital etkinlik ile PS5’in donanımsal özelliklerine dair açıklamalarda bulundu.

Microsoft’un ise Temmuz ayı içerisinde Xbox Series X’in tanıtımını yapması bekleniyor. Her iki konsolun da yıl sonuna doğru satışa sunulması planlanıyor. Yeni konsollar için merak edilen başlıca konu ise çıkış fiyatları olmakta. Bugüne kadar PS5 ve Xbox Series X’in fiyatına dair çok sayıda tahmin yapıldı.

Sony ve Microsoft ise henüz bu konuyla ilgili net bir açıklamada bulunmuş değil. Uzmanlar iki konsol arasındaki rekabette çıkış fiyatının önemli rol oynayacağını belirtiyor. Microsoft’un bunun için ayrı bir konsol hazırladığı da biliniyor. Teknoloji devi ‘Lockhart’ kod adı ile bütçe dostu bir Xbox konsolu geliştirdiği söyleniyor. Bununla ilgili yeni bir bilgiye daha ulaşıldı.

Uygun Fiyatlı Xbox Geliyor

Uygun Fiyatlı Xbox Geliyor

Bir süredir Microsoft’un uygun fiyatlı bir Xbox konsolu tanıtacağı konuşuluyordu. Bu konuyla ilgili yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Yapılan paylaşım uygun fiyatlı Xbox’ın geliştirici kitine dair referansları gösteriyor. Lockhart kod adı ile gelmesi beklenen konsol, Xbox Series X’e göre çok daha uygun fiyat ile satışa çıkacak.

Microsoft’un halihazırda kullanılan Xbox One modelini biraz değiştirerek piyasaya sunacağı belirtiliyor. Paylaşılan belgede gelecek olan konsolun teknik özelliklerine dair herhangi bir bilgiye yer verilmiyor. Ancak Lockhart’ın Xbox Series X’e göre RAM konusunda daha düşük bir performans sunacağını söyleyebiliriz.

Aynı şekilde CPU ve GPU oranlarında da Xbox Series X’e göre üçte bir oranında bir düşüş olacağı belirtiliyor. Microsoft tarafından bu konsola dair herhangi bir açıklama gelmiş değil. Xbox Series X’in çıkışı sonrası uygun fiyatlı konsolun da resmi olarak gösterilmesi bekleniyor.

PS5’in Fiyatı için Yeni Tahmin

PS5’in Fiyatı için Yeni Tahmin

Konsol piyasasında merak edilen bir diğer konu ise PlayStation 5’in fiyatı olmakta. Sony yaptığı son tanıtımda bu bilgiyi açıklamadı ve şirkete yakın kaynaklardan yeni tahminler gelmeye devam ediyor. Tanıtımda PS5 Digital Edition ve standart sürüm olmak üzere iki farklı model olacağı açıklandı.

Digital Edition modelinin üzerinde disk okuyucusu bulunmuyor ve oyunlar sadece dijital mağazalardan indiriliyor. Bu model standart modele göre daha ucuz olacak. Geçtiğimiz günlerde PS5’in dijital sürümü için 399 euro, standart sürümü için 499 euro tahmini yapılmştı.

Bir başka kaynak ise iki model arasında bu kadar fiyat farkı olmayacağını iddia etti. Bu kaynağa göre disk okuyucu olmayan versiyon 399 dolar, standart versiyon 499 dolar olacak. Sony’nin yeni kontrol cihazı DualSense’in fiyatını ise 60 dolar olarak belirlemesi bekleniyor. Özel PS5 kulaklığı almak isteyenler ise 160 dolara bu ürüne sahip olabilir. PlayStation 5’in 14 Kasım tarihinde satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum