Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 4 Satışları PS5 Öncesi Yıllık En Sert Düşüşünü Yaşadı

Sony’nin en güncel konsolu PlayStation 4 satışları, PS5’in yaklaşması sebebiyle yıllık en sert düşüşünü yaşadı.
PlayStation 4 Satışları PS5 Öncesi Yıllık En Sert Düşüşünü Yaşadı

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, oyun pazarına en büyük yatırımı yapan firmaların başında geliyor. Çok sayıda oyunun geliştiricisi olan şirket uzun yıllardır PlayStation konsolu ile pazarda büyük bir paya sahip. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklama PlayStation 4 için satılan toplam oyun sayısının 1 milyar rakamını geçtiğini ortaya çıkarmıştı. PS4, 2013 yılında piyasaya çıktı ve o yıldan bu yana milyonlarca kişi tarafından satın alındı. Bilindiği üzere son dönemde şirketin yeni konsolu PlayStation 5’e dair pek çok haber gündeme geliyor.

Şirkete yakın kaynaklar PlayStation 5’in 2020 yılı içerisinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakıyor. Yeni konsolun çıkış tarihi yaklaştıkça kullanıcıların PS4’e olan ilgisinin azaldığı görülüyor. Yapılan son açıklama geçtiğimiz yıl PS4 satışarında düşüş yaşandığını gösteriyor. Üstelik 2013 yılından bu yana PlayStation 4’ün en düşük satış performansını sergilediğinin altı çiziliyor. Uzmanlar bu düşüşün normal olduğunu ve yaklaşmakta olan PlayStation 5 tanıtımına dikkat çekiyor.

PS4 Satışları Yavaşladı

PS4 Satışları Yavaşladı

Yapılan açıklama ile PS4 satışlarının 2019 yılı için yüzde 25 oranında düştüğü ve toplamda 108,9 milyona ulaştığı belirtildi. PlayStation’un üçüncü çeyrek gelirlerinde de yüzde 20 düşüş yaşandığı ve toplam kazancın 1.46 milyar dolar olduğu ifade ediliyor. Sony’nin tahminlerine göre mali yıl gelirinde yüzde 3 oranında bir düşüş yaşanması ve hedeflenenden 459 milyon dolar daha az gelir elde edilecek. Uzmanlar ise konsol pazarında Sony’nin Microsoft ve Nintendo gibi rakiplerine büyük fark attığına dikkat çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum