Yatırım yapmaya başla!

Oyuncuların PS5’i Beklediği Şu Günlerde PlayStation 4 Satışlarının 100 Milyonu Geçtiği Açıklandı

Japon teknoloji şirketi Sony’nin geliştirdiği popüler oyun konsolu PlayStation 4’ün ulaştığı son satış rakamı açıklandı. Şirketin bugüne kadar 100 milyon konsol sattığı duyuruldu. Bununla beraber bir internet sitesinde beklenen PlayStation 5’in ön sipariş fiyatı görüldü.
Oyuncuların PS5’i Beklediği Şu Günlerde PlayStation 4 Satışlarının 100 Milyonu Geçtiği Açıklandı

Oyun konsolu denildiğinde hiç kuşkusuz akıllara ilk olarak PlayStation ürünleri gelir. 90’lı yıllardan bu yana kullanıcılara sunulan oyun konsolu belirli zaman aralıkları ile yeni sürümleriyle karşımıza geliyor. Serinin son konsolu PlayStation 4, 2013 yılında piyasadaki yerini almıştı. Aradan geçen 6 seneye rağmen konsol satışları katlamaya devam ediyor.

Karşısında Xbox One ve Nintendo Switch gibi rakipler olmasına rağmen konsol pazarında Sony’nin egemenliği söz konusu. Şirket zaman içerisinde konsol ürünlerine PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro modellerini eklemişti. Yeni seçenekler ile pazarda daha güçlü olan şirketin ikinci çeyrek rakamları ile elde ettiği başarı tescillenmiş oldu.

Açıklanan rakamlar PlayStation 4’ün bu yıl ve tüm zamanlar içerisinde ulaştığı satış rakamını ortaya koyuyor. Diğer yandan oyuncular tarafından PlayStation 5’in de heyecanla beklendiği biliniyor. Donanımsal anlamda sızıntıların olduğu yeni konsol, bir internet sitesinde ön sipariş fiyatı ile göründü.

PS4’ten Büyük Başarı

PS4’ten Büyük Başarı

Sony’nin bugün itibariyle satışta olan oyun konsolu PlayStation 4, bu yılın ikinci çeyreğinde 3.2 milyon adet sattı. Şirketin yılın ilk çeyreğinde açıkladığı toplam satış miktarının 96,8 milyon olduğu biliniyor. Son çeyrekte gelen satış oranı ile Sony’nin PlayStation 4’ü 100’ler kulübüne kazandırdığını söyleyebiliriz.

100 milyon rakamını geride bırakan sevilen konsolun satış adedini artırmaya devam etmesi bekleniyor. Daha önce 100 milyona ulaşan konsolar arasında Nintendo Wii ve PlayStation 2’inin olduğu biliniyor. Ancak zaman ölçekli bakıldığında PS4’ün bu rakama çok daha hızlı bir şekilde ulaştığı görülüyor.

Şirket 5 yıl 7 ay gibi bir sürede PlayStation 4 ürününü 100 milyon sattırmayı başardı. Sony oyun konsoluna dair ilk başarısını ise 3 yıl önce 50 milyon rakamına ulaşarak yaşamıştı. Bununla beraber önümüzdeki yıl PlayStation 5’in gelmesi bekleniyor ve yeni konsolun PS4’teki oyunlar ile uyumlu olacağı biliniyor. Sony’nin yeni konsolunu donanımsal anlamda çok daha üst seviyeye taşıması bekleniyor.

PlayStation 5 İlk Kez Göründü

PlayStation 5 İlk Kez Göründü

PS4 satışlarından memnun olan Sony, yeni oyun konsolu PlayStation 5 için kolları sıvamış durumda. Yeni konsol ile pek çok sızıntı bugüne kadar ortaya çıkmıştı. Ancak fiyatına dair bir işarete rastlamış olduk. İsveç merkezli MediaMarkt’ın web sitesinde yeni konsolun ön sipariş fiyatı görüldü. Ürüne dair yeni bir işaretin görülmesi kullanıcıları sevindirirken, fiyatı ile o kadar da sevindirmediğini söyleyebiliriz.

9999 İsveç Kronu ile görüntülenen ürünün dolar bazında fiyatının yaklaşık 1050 dolar olduğu görülüyor. Bir önceki konsol PlayStation 4, 2013 yılında 399 dolar ile satışa sunulmuştu. PS4 Pro bile yeni konsolun yarı fiyatına satılıyor. Bu anlamda PS5’in ülkemizdeki fiyatlarıyla da cep yakacağını düşünebiliriz.

PS5’in AMD Zen 2 işlemci, AMD ekran kartı ve SSD bellek ile satışa sunulması bekleniyor. Ancak şunu da belirtmekte yarar var ürün henüz piyasaya sunmadığı için bu fiyatın değiştirildiğini görebiliriz. Sony’nin PlayStation 5’i 2020 yılında oyunculara sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum