Yatırım yapmaya başla!

Play Store’da Yayınlanacak Uygulamalar Corona Virüsü Nedeniyle Daha Fazla İncelenecek

Corona virüsü tehdidi nedeniyle Google, Android uygulamalarının inceleme süresini uzatacağını açıkladı.
Play Store’da Yayınlanacak Uygulamalar Corona Virüsü Nedeniyle Daha Fazla İncelenecek

Dünyanın önde gelen teknoloji ve yazılım şirketlerinden Google, mobil pazarda Android işletim sistemi ile milyonlarca kişiye hizmet sağlıyor. Android ekosistemi binlerce uygulamaya ev sahipliği yapıyor ve bu uygulamalara her geçen gün yenileri ekleniyor. Son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü, hayatın hemen her alanında kendisini gösteriyor. Son veriler ışığında salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 7.154’e ulaştı. Salgına yakalanan kişi sayısının ise 180 bini geçtiği belirtiliyor.

Dünyayı alarma geçiren salgınla ilgili teknoloji şirketleri de her gün yeni bir önlem alıyor. Android’in geliştiricisi olan Google ise uygulama geliştiricileri ilgilendiren yeni bir karar aldı. Geliştiricilere yönelik olarak yayınlanan mesajda uygulama mağazası Play Store’daki inceleme sürecinin daha da uzayabileceği belirtildi. Şirketin kullanıcılar için risk oluşturması muhtemel uygulamaları platformundan uzak tutmak istediği belirtiliyor. Daha önce Play Store’da 400 milyonu aşkın indirmeye ulaşan 24 uygulamanın riskli olduğu belirtilmişti. 

Google’dan Corona Virüsü Önlemi

Google’dan Corona Virüsü Önlemi

Corona virüsünün yaygınlaşması ile beraber sosyal medyada asılsız bilginin hızla yayıldığına tanık oluyoruz. Bununla beraber salgınla ilgili bilgileri verdiğini iddia ederek kullanıcı verilerini hedef alan uygulamalara da sıkça rastlanıyor. Kötü niyetli kişilerin durumdan yararlanmasını önlemek adına Google. Play Store’daki güvenlik seviyesini artırıyor. Normalde mağazada yayınlanacak olan uygulamaların denetleme süresi en fazla 1 – 2 gün sürüyordu.

Şirketten yapılan açıklamada artık inceleme sürecinin 7 gün ya da daha fazla sürebileceği belirtildi. Yani geliştiriciler uygulamalarının yayınlanması için daha fazla bekleyecek. Uzmanlar Google tarafından alınan bu kararın şaşırtıcı olmadığının altını çiziyor. İnceleme sürecinin en az 3 gün süreceği belirtilen açıklamada, istisnayi durumlarda 7 günü geçebileceği ifade edildi.

Merak edilen bir diğer konusu ise daha önceden yayınlanmış olan uygulamaların güncellenme sürecinin bu durumdan etkilenip etkilenmediği. Özellikle çocuklara yönelik olarak geliştirilen uygulamaların daha sıkı incelendiği biliniyor. Corona virüsünün günümüzde etkilemediği alan kalmadı diyebiliriz. Teknoloji şirketlerinin büyük bölümü çalışanlarını evden çalışmalarını istiyor. Bu şirketlerden birisi ise Google. Şirket Kuzey Amerika’da bulunan çalışanlarının faaliyetlerini evden yürütmesini istemişti. Başta İtalya, Fransa ve İspanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde hayat durma noktasına geldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum