Play Store’a Açıklamaları Çevirmek için Translate Seçeneği Eklendi

Android’in uygulama mağazası Play Store’a uzun zamandır beklenen dil çevirisi özelliği geldi.

Google’ın binlerce uygulamaya ev sahipliği yapan mağazası Play Store’da son günlerde gelen yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Birden fazla uygulamayı aynı anda indirme imkanı sunarak kullanıcılarını sevindiren Play Store, yine takdir toplayacak bir özelliği kullanıma sundu. Yazılım devi bir süredir Play Store için çeviri özelliğini test ediyordu.

Yapılan testlerin sonlanmasıyla beraber Play Store’da dil çevirisi özelliği kullanıma sunuldu. Pek çok farklı dilde uygulamaya ev sahipliği yapan dev mağaza, kullanıcıların indirmek istedikleri uygulamalar hakkında bilgi sahibi olması için yeni bir hizmeti kullanıma sunmuş oluyor.

Play Store’a Çeviri Özelliği Geldi

Play Store’a Çeviri Özelliği Geldi

Google’ın bilindiği üzere kullanıcılar tarafından en çok kullanılan uygulamalarından birisi Translate olmakta. Uygulama ayrıca Chrome tarayıcısında da entegre edilmiş bir şekilde çalışıyor. Yabancı sitelerde gezen kullanıcılar, bu sayede daha kolay yoldan bilgi sahibi olabiliyor. Bu işlev artık Play Store mağazası için de kullanılabilir durumda olacak.

Play Store’da farklı ülkelerden geliştiricilerin sunduğu çok sayıda uygulama bulunmakta. Uygulamaların altında bulunan açıklamalar ise çoğu zaman farklı dillerde yazılmış oluyor. Söz konusu uygulamaları indirmek isteyen kullanıcılar, gerekli bilgiyi almakta zorlanıyorlar. Ancak gelen çeviri özelliği sayesinde uygulamaların altında bulunan açıklama yazıları istenilen dile çevrilebilecek.

Çeviride Yüzde 90 Başarı

Çeviride Yüzde 90 Başarı

Google’ın çeviri algoritması kullanıcılara yüzde 90 oranında doğru çeviri yapıyor. Kullanıcılar istedikleri çeviri dilini varsayılan olarak ayarladıkları takdirde, açtıkları uygulama sayfalarının altındaki açıklamalar otomatik olarak çevrilmiş olacak. Sistemin Google’ın standart uygulaması Translate üzerine kurulması bekleniyor.

Son yıllarda Translate’in çeviri başarısı anlamında büyük aşama kaydettiği aşikar. Yabancı dilde yazılan metinler eğer kurallara uygun şekilde yazıldıysa, Google bunu yüksek doğruluk oranında çeviriyor. Play Store’un yeni özelliği pek çok kullanıcı tarafından kullanılabilir durumda. Diğer yandan mağazanın güvenliğini sağlayan Play Protect uygulamasına yönelik güncellemeler yapıldı, bazı hatalar düzeltildi.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı