Yatırım yapmaya başla!

Play Store’a Temalar Arası Geçiş Yapma Seçeneği Geliyor

Android mağazası Play Store, kullanıcıların farklı temaları seçmesine olanak sağlayacak.
Play Store’a Temalar Arası Geçiş Yapma Seçeneği Geliyor

Yazılım devi Google, Android işletim sistemi aracılığı ile milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına ulaşıyor. Şirket geliştirmiş olduğu pek çok ürün ve servisi Android aracılığı ile kullanıma sunuyor. Android kullanıcılarının uygulama desteğini almasını sağlayan mağaza Play Store her geçen gün yeni özellikler ile güncelleniyor. Çok sayıda uygulamaya ev sahipliği yapan Play Store, görünüm olarak geçmişten bugüne bir değişim geçiriyor.

Son dönemde Android 10 işletim sisteminin geliştirilmesi ile beraber pek çok uygulamada karanlık mod desteğinin geldiğine tanık oluyoruz. Twitter, YouTube, Messenger gibi popüler olan uygulamalar karanlık mod özelliğini kullanıcılara sunuyor. Play Store da geçtiğimiz dönemde bu özelliğe kavuşmuştu. Son olarak Google, uygulama mağazasının içerisinde özel bir karanlık mod arayüz seçeneğini koymaya başladı.

Play Store’a Yeni Tema Seçenekleri

Play Store’a Yeni Tema Seçenekleri

Ortaya çıkan bilgilere göre Google, Play Store için üç farklı tema seçeneğini kullanıcıların önüne sunuyor. Bu seçenekler açık, koyu ve otomatik olarak karşımıza çıkıyor. Otomatik seçeneği seçildiğinde Play Store bunu Android işletim sistemi hangi modda çalışıyorsa o şekilde ayarlıyor. Bu modu istemeyenler sürekli açık ya da koyu mod ile kendi temalarını seçebiliyor. Özelliğin tema seçimi için kullanıcılara daha fazla yetki verdiğini söyleyebiliriz.

Google’ın yeni özelliğini sunucu tarafında test ettiği belirtiliyor. İlk olarak Android 10 işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılacak olan bu özelliğin ilerleyen dönemde tüm sürümlerde kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Karanlık mod özelliği kullanıcılar için daha az göz yoran bir deneyim sunuyor. Bununla beraber yeni nesil OLED ekranlı telefonlarda güç tasarrufu yapılmasını sağlıyor.

Play Store Daha Güvenli Olacak

Play Store Daha Güvenli Olacak

Teknoloji devi ayrıca önümüzdeki günlerde Play Store’un güvenliğini sağlamak için yeni bir sistem geliştiriyor. ESET, Lookout ve Zimperium ortaklığı ile kurulan birlik ile zararlı Android uygulamalarının Play Store’da yayınlanmadan tespit etmeyi amaçlıyor. Bu sayede uygulamalar herhangi bir mobil cihaza indirilmeden kaldırılmış olacak.

Bununla beraber halihazırda sorunsuz olan ancak sonradan zararlı yazılım yüklenen uygulamalar da bu şekilde yakalanacak. Google uzun zamandır uygulama mağazasının güvenliğini sağlamak için yatırımlar yapıyor. Son olarak üçüncü taraf güvenlik şirketlerinden alınan yardım ile beraber Play Store için daha etkin bir koruma sağlanması amaçlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum