Yatırım yapmaya başla!

Play Store’da En Çok İndirilen Üç Uygulama Google’ın Kendisine Ait!

Android’in geliştiricisi Google’ın uygulama mağazasında en çok indirilen dört uygulamanın şirketin kendisine ait olduğu belirtildi.
Play Store’da En Çok İndirilen Üç Uygulama Google’ın Kendisine Ait!

Yazılım devi Google, sektörünün pek çok alanında liderliğe oynuyor. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’in geliştiricisi olan şirket, hem akıllı telefon üreticilerine hem de kullanıcılara verdiği uygulama desteği ile büyük paya sahip. Uygulama mağazası olan Google Play Store ise 2020 yılından beri Android kullanıcılarına destek vermekte.

Yüzlerce uygulama geliştiricisi ürünlerini Play Store üzerinden kullanıcılara sunmakta ve buradan ciddi düzeyde gelir elde ediyorlar. Ancak Play Store’da bazı uygulamalar var ki 5 milyar indirme sınırını aşarak inanılmaz bir rekora imza attılar. 5 milyar indirme barajını aşan 3 uygulama olduğu belirtiliyor. Bu 3 uygulama ise Google’ın kendisine ait. Play Store’da ilk olarak 1 milyar yükleme sayısına ulaşan uygulama Google’ın kendi mail uygulaması olan Gmail olmuştu.

Google’ın Uygulamaları Play Store’un Lideri

Google’ın Uygulamaları Play Store’un Lideri

Teknoloji dünyasında pek çok ürünü ile sektörde yer alan Google’ın başlıca uygulamalarından biri hiç kuşkusuz YouTube olmakta Video paylaşım platformu YouTube’un Android sürümü, 5 milyar indirme barajını aşan ilk uygulama olmuştu. Bu seviyeye geçtiğimiz hafta Google’ın navigasyon uygulaması Haritalar eklenmişti.

Son olarak Google’ın kendi uygulaması 5 milyar indirme barajını aşarak Play Store’a adeta gövde gösterisi yaptı Aslında Google’ın sistem uygulaması, Google Play Hizmetlerini de buna dahil edecek olursak toplamda 4 uygulamanın Play Store’da 5 milyar barajını geçtiğini söyleyebiliriz. Android uygulamalarının güncellemesi için gerekli olan Hizmet uygulaması akıllı telefonların içerisinde yüklü olarak geliyor. Play Store’daki indirme sayılarına akıllı telefonlarda yüklü olarak gelen uygulamalar da dahil edilmekte.

Play Store’da en çok indirilen 4 uygulamadan 3’ünü kullanıcılar indirmek zorunda değil. Bu açıdan bakıldığında Google’ın uygulama alanında büyük başarı ettiğini söyleyebiliriz. Ayrıca Android uygulama mağazasındaki indirme verilerine bakıldığında şu ana kadar 5 milyar barajını geçen üçüncü parti bir uygulamanın varlığı söz konusu değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum