Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pfizer İlacı İngiltere Onayı Aldı! Hisseler Yılı %60 Artıda Bitirmeye İlerliyor

Pfizer'ın iyimserlik yaratan Covid-19 ilacı, İngiltere'nin düzenleyici kurumu tarafından onaylandı. Hisseler açılış öncesi yükseldi.
Pfizer İlacı İngiltere Onayı Aldı! Hisseler Yılı %60 Artıda Bitirmeye İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

New York merkezli lider ilaç şirketi Pfizer, COVID-19 için oral antiviral tedavisinin İngiliz düzenleyiciler tarafından hafif ila orta şiddette hastalığı olan 18 yaş üstü kişiler için onaylandığını açıkladı.

PFE kodlu hisse senetleri, açılış öncesinde yüzde 0,50 yükseldi. Aylık ve yıllık göstergelerde de pozitif performans sergiledi. New York Borsası’nda listelenen hisseler, bir yılda yüzde 59’a yakın artış kaydetti.

Alınan bilgilere göre Pfizer’ın Covid hapı, İngiltere’nin Kovid karşıtı cephaneliğinde Merck ilacına katıldı.
Pfizer Hisse Yıllık %60 Artış
KAYNAK: MarketWatch

Başbakan Boris Johnson’ın hükümeti alevlenen salgına karşı mücadele etmek için yarışırken ülkenin düzenleyici kurumu Pfizer için onay verdi.

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu bugün yaptığı açıklamada, Pfizer ilacı Paxlovid‘in hafif ila orta şiddette Covid’i olan ve şiddetli hastalık geliştirme için risk faktörü taşıyan 18 yaşın üzerindeki kişilerde kullanılmasına izin verdi.

Düzenleyici kurumun başkanı June Raine konuya ilişkin açıklamasında artık Covid-19 tedavisi için damar yoluyla değil ağızdan alınabilen başka bir antiviral ilaçlarının olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Bu, Covid-19 ciddi bir aşamaya geçmeden önce hastane ortamı dışında uygulanabileceği anlamına geliyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu