Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pfizer Hisseleri Covid-19 Hapına İlişkin Gelişmeyle %10 Yükseldi

Pfizer hisseleri COVID-19 için oral antiviral tedavisine yönelik haberle yüzde 10 yükseldi.
Pfizer Hisseleri Covid-19 Hapına İlişkin Gelişmeyle %10 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

New York merkezli lider ilaç devi Pfizer, COVID-19 için oral antiviral tedavisinin Faz 2/3 denemesinden elde edilen geçici verilerin, hastaneye yatırılmamış yüksek riskli COVID-19 erişkinlerinde hastaneye yatış veya ölüm riskini yüzde 89 oranında azalttığını açıkladı.

Haber, Merck’in oral tedavisi sonrasında piyasalarda yankı uyandırırken Pfizer hisseleri açılış öncesinde sert yükseldi, rakibininki ise düştü.

TSİ 14.50’de yüzde 10,10 artıda dururken pozitif açılışa işaret etti.
Pfizer Hisse %10 Yükseldi
KAYNAK: MarketWatch

İlaç devi Pfizer tarafından bugün yayımlanan açıklamaya göre şirket baskın etkinliği nedeniyle tedavinin klinik denemesinde artık yeni hasta almadığını söyledi. Aynı zamanda bulguları acil durum yetkilendirmesi için ABD’li düzenleyici makamlara mümkün olan en kısa sürede sunacağını bildirdi.

Pfizer Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Albert Bourla, gelişmenin mevcut pandeminin yıkımını durdurmaya yönelik küresel çabalarda gerçek bir oyunbozan olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Bu veriler, oral antiviral adayımızın, düzenleyici makamlar tarafından onaylanması veya yetkilendirilmesi halinde, hastaların hayatlarını kurtarma, COVID-19 enfeksiyonlarının şiddetini azaltma ve on hastaneye yatıştan dokuzunu ortadan kaldırma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu