Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Peter Schiff: Çin Kapitalizmi ABD’den Daha İyi Koruyor

Peter Schiff, Çin’in yıllar önce sosyalizmi terk ettiğini ve kapitalizmi ABD’den daha iyi koruduğu için başarılı olduğunu söyledi.
Peter Schiff: Çin Kapitalizmi ABD’den Daha İyi Koruyor

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, dünyanın en büyük iki ekonomisi hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çekti.

2008 krizini tahmin etmesiyle de tanınan küresel varlık yöneticisi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Çin’in dünyanın lider ekonomisi olarak ABD’yi geçeceğine ve Çinlilerin yakında Amerikalılardan daha yüksek yaşam standartlarına sahip olacağına inanmak kapitalizmi reddetmiyor. Çin, yıllar önce sosyalizmi reddetti. Genel olarak ABD’den daha kapitalisttir. Bu yüzden başarılı oluyor!”

Ardından Amerika’nın bir cumhuriyet olarak kurulduğunu ve Cumhuriyetçi ilkelere bağlı kaldığı sürece kapitalizmin geliştiğini belirtti.
Çin ve ABD GSYİH Dünya Ekonomisindeki Payı
Kaynak: Global Times

Amerika bir demokrasiye doğru dejenere oldukça, kapitalizmin sosyalizme dönüştüğü belirtti.

“Demokrasi, zamanla kapitalizmin ekonomik sistemini yok edebilecek politik bir sistemdir. Kurucu Babalar, anayasal bir cumhuriyet yaratarak kapitalizmi demokrasiden korudu. Çinlilerin kapitalizmi korumak için farklı bir yaklaşımı var. Geçmişte sahip olduğumuz kadar iyi değil, ama şu anda sahip olduğumuzdan daha iyi. Bu yüzden Çin kazanıyor!” dedi.

Aynı zamanda bir Twitter kullanıcısının “ABD anayasal cumhuriyet olmayı ne zaman bıraktı” sorusunu yanıtladı. Teknik olarak ABD’nin hiçbir zaman bunu yapmadığını dile getirdi. Ancak pratikte sınırlı hükümet, bireysel özgürlük ve ekonomik özgürlüğün anayasal ilkelerinin uzun süre önce terk edildiğini söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum