Yatırım yapmaya başla!

Pablo Escobar’ın Oğlundan Narcos Yapımcılarına Uyarı!

Sebastian Marroquin ya da doğum adıyla Juan Pablo Escobar, yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. İşte Narcos yapımcılarını uyaran Escobar’ın dikkate alınması gereken sözleri!
Pablo Escobar’ın Oğlundan Narcos Yapımcılarına Uyarı!

Narcos dizisi sağ olsun, Pablo Escobar kimdir, bu sorunun cevabını bilmeyen kalmadı! Küçücük çocuklardan tutun da daha önce kartel, uyuşturucu baronu ve benzerlerine dair hiçbir şey bilmeyenlere varana kadar herkes Pablo Escobar’ın dünyasıyla tanıştı. Tabii, bu durumdaki en büyük etken Narcos ile adını duyuran online medya sağlayıcısı Netflix!

Zira Netflix dizileri denildiğinde akla gelen ilk yapım olan Narcos, kısa sürede milyonlarca izleyiciye ulaştı. Ve bu noktada, uyuşturucu baronunun oğlu Sebastian Marroquin, Narcos dizisini kendi yorumuyla eleştirdi. İşte detaylar…

3. sezonu bir çırpıda izleyen Narcos hayranlarının dördüncü sezonu merakla beklediğini söyleyerek başlayalım.

Narcos hayranları dördüncü sezonu merakla bekliyor

Evet, son zamanlarda Narcos 4. sezon neden çekilmiyor, akıllardaki en büyük soru işareti!

Sonuçta; dünya çapında popüler olan dizinin ekibinden Carlos Munoz Portal isimli çalışanın çekimler için mekan araştırması yaparken öldürülmesi, günlerce manşetlerde kalmıştı. İşte bu nedenle de yeni sezonun çekilip çekilmeyeceği konusunda tartışmalar vardı. Fakat yapımcılar yeni sezonun geleceği müjdesini verdi.

Şok edici açıklamalarda bulunan Pablo Escobar’ın oğlu Sebastian ise dünyanın en ünlü uyuşturucu kaçakçısının, yani babasının hayatını konu alan yapımcıları tedirgin edecek şeyler söyledi.

Pablo Escobar’ın oğlu Sebastian Netflix'i uyardı

Pablo Escobar’ın oğlu; Meksika’nın Temascalapa bölgesinde defalarca ateş edilmiş bir vaziyette ölü bulunan Portal’ın, uyuşturucu kartelleri tarafından katledildiğini düşünüyor. Böyle düşünmesine sebep olan şeyse gerçek kartellerin Narcos’u sevmemeleri ve dizinin gerçekleri yansıtmaması!

Ayrıca son yıllarda Kolombiya’daki uyuşturucu baronları giderek güçsüzleşti ve Meksika hem kokain ticaretinin hem de şiddetin merkezi haline geldi.

Meksika hem kokain ticaretinin hem de şiddetin merkezi haline geldi

Neticede, 37 yaşında öldürülen Portal’ın öldürüldüğü Meksika’da, sadece Temmuz ayında 182 cinayet işlenmiş. Ayrıca Ocak ile Haziran arasında da 12,155 adet cinayet davası açılmış. Yani Sebastian, uyuşturucu baronu ölmüş olsa bile onun yasalarının ne yazık ki hala devam ettiğini söylüyor. MirrorOnline’a konuşan Marroquin, uyuşturucu krallığıyla ilgili olarak “isimler dışında değişen hiçbir şey yok” diyor.

Netflix ekibindeki çalışanın ölümü hakkında da çok fazla şey bilmediğini ama haberlerde okuduklarına da güvenmediğini dile getiriyor.

Netflix ekibindeki çalışanın ölümü hakkında açıklama

Çünkü ona göre Meksika çok tehlikeli bir yer. Ve bu olayı “eğer Afrika’ya aslanları çekmek için gitseydim ve öldürülseydim, buna şaşırmazdım” diyerek ifade ediyor.

Narcos dizisiyle büyük bir başarıya ulaşan Netflix’i de tarihle ilgili dikkatli olmaları için uyarıyor. Çünkü Cali’deki uyuşturucu kaçakçıları diziyi izliyor ve bu durum hoşlarına gitmiyor. İsimlerinin ve şehirlerinin gerçeği yansıtmayan hikayelerde kullanılmasını sevmeyen Cali kartellerinin yanında, olayların çarpıklığı başka sorunlara da neden oluyor.

Netflix’in daha sorumlu davranması gerektiğini belirten Sebastian, Pablo Escobar’ın ve yaşadıklarının en yakın şahidi olarak insanları ikaz ediyor.

Pablo Escobar’ın ve yaşadıklarının en yakın şahidi olarak insanları ikaz ediyor.

Çünkü 80’li yıllarda uyuşturucu trafiğinin neredeyse % 90’ını kontrol eden babasının haftada 320 milyon pound kazandığı günleri de biliyor, polisten kaçtıkları yıllarda aç kaldığı zamanları da! Babasını kaybettikten sonra annesi ve kız kardeşiyle birlikte isimlerini değiştirerek yeni hayatlara başladıklarını anlatan Sebastian, Narcos’un özellikle gençleri kötü etkilediğini düşünüyor.

Dizideki uyuşturucu kaçakçılarının gösterişli hayatlarının özendirici olduğunu belirten Juan Pablo, her gün onlarca mail aldığını söylüyor. Kaldı ki dünyanın dört bir yanından gelen maillerde yazan “ben de Pablo Escobar olmak istiyorum” benzeri sözler, sanıyorum ki ünlü uyuşturucu baronunun oğlunun ne kadar haklı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Peki, siz ne düşünüyorsunuz? Narcos’un şiddeti yücelttiği ve uyuşturucu baronlarını kahramanlar gibi göstererek insanları kötü etkilediği görüşü doğru mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum