Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

OPPO’dan Türkiye’ye Yatırım Haberlerine İlişkin Resmi Açıklama Geldi

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weihian Zjou, Türkiye’ye yatırım yapılacağını resmen açıkladı.
OPPO’dan Türkiye’ye Yatırım Haberlerine İlişkin Resmi Açıklama Geldi

Akıllı telefon pazarına sunulan yeni modeller ile rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi şirketler pazar payı en yüksek akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Son yıllarda Çinli teknoloji devi OPPO’nun da yeni nesil akıllı telefonları ile dikkatleri üzerine topladığı görülüyor.

Şirket geçtiğimiz yıllarda Türkiye pazarına giriş yapmış ve tüketicilerin yoğun ilgisi ile karşılaşmıştı. OPPO’nun ülkemize olan ilgisinin bununla sınırlı olmadığı görülüyor. Geçtiğimiz günlerde haber kaynaklarında OPPO ve Samsung’un Türkiye’de üretim tesisi kuracağı iddia edilmişti.

Çinli OPPO’nun iki üretim tesisi kuracağı belirtilirken, Samsung’un ise ilk etapta alt yüklenici olarak faaliyete başlayacağı ortaya çıkmıştı. OPPO’nun Türkiye planları resmi açıklama ile doğrulanmış oldu. Çinli şirketin Türkiye Genel Müdürü Weihian Zhou, ülkemize yönelik yatırım planları olduğunu ve ilerleyen günlerde ayrıntıları açıklayacağını söyledi.

OPPO’dan Resmi Açıklama

OPPO’dan Resmi Açıklama

OPPO akıllı telefon pazarında 40’tan fazla ülkede bulunuyor ve bu ülkelerde büyük başarı elde ediyor. Çinli şirket ülkemizde istihdam yaratacak yeni bir yatırıma hazırlanıyor. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, uzun süredir Türkiye’ye yatırım yapmayı düşündüklerini söyledi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile görüştüklerini söyleyen Zhou, ilerleyen dönemde daha fazla bilgi paylaştıklarını ifade etti.

OPPO Türkiye CEO’su açıklamasının devamında, “Akıllı telefon pazarında dünya çapında 40’tan fazla ülkede başarılı bir geçmişi ve güçlü hedefleri bulunan, lider akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı almıştır.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.” sözlerine yer verdi.

Çinli şirket Türkiye’deki iki tesisini İstanbul ve Kocaeli’nde kuracak. İstanbul’daki tesisin Tuzla bölgesinde konumlandırılacağı belirtiliyor. Hatta şirketin bunun için kiralama işlemlerinin yaptığı ifade ediliyor. Bu tesislerde akıllı telefon üretiminin tam kapasite olacağı ve montaj işlemleri ile sınırlı kalınmayacağı belirtiliyor. Bu telefonlar Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki pek çok ülkeye ihraç edilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum