Yatırım yapmaya başla!

Opera Tarayıcısında Bulunan Kripto Cüzdan’ın Kullanım Oranı Sürekli Artıyor

Opera’nın dahili uygulamalarından biri olan Kripto Cüzdan’ın ulaştığı son kullanıcı sayısı açıklandı.
Opera Tarayıcısında Bulunan Kripto Cüzdan’ın Kullanım Oranı Sürekli Artıyor

İnternet tarayıcılar milyonlarca kişi tarafından kullanılan başlıca yazılımlar arasında yer alıyor. Günümüzde en çok kullanılan web tarayıcılar arasında Chrome, Edge, Firefox ve Opera yer alıyor. Google’ın tarayıcısı Chrome’un pazar payı itibarıyla yüzde 70 gibi bir paya sahip olduğu biliniyor. Microsoft’un ise Chromium altyapısı ile geliştirdiği Edge tarayıcısı kullanıcılardan büyük beğeni topluyor.

Bir diğer web tarayıcısı Opera ise kendine has özelliklere sahip olmakta. Geçtiğimiz aylarda Opera’nın mobil ve masaüstünde toplam kullanıcı sayısını 300 milyona ulaştığı açıklanmıştı. Şirket bu sayıyı artırmak ve kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Opera’nın başlıca özelliklerinden birisi içerisinde dahili tarayıcılar bulunduruyor olması. WhatsApp, Messenger gibi popüler sosyal medya uygulamaları Opera’nın içerisinde gömülü şekilde bulunuyor. Tarayıcı ayrıca dahili VPN eklentisi taşıması nedeniyle kullanıcıların tercih sebebi oluyor. Bu uygulamalara geçtiğimiz dönemde Kripto Cüzdan eklenmişti. Opera Kripto Cüzdan’ın ulaştığı kullanıcı sayısını açıkladı.

Opera’dan Kripto Cüzdan Açıklaması

Opera’dan Kripto Cüzdan Açıklaması

Opera’nın içerisinde bulunan Kripto Cüzdan uygulamasına olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Son yıllarda kripto paraların büyük değer kazanması insanların bu alana yönelik yatırımlar yapmasına neden oluyor. Masaüstü ile beraber Android ve iOS uygulamalarında da kullanılan Kripto Cüzdan uygulaması Opera tarayıcısında da beğeniyle kullanılmakta. Şirketin açıklamasına göre Kripto Cüzdan aylık 170 bin aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

Şirketten yapılan açıklamada kripto paraların yeterince yaygın bir şekilde kullanılmıyor olmasına rağmen ulaşılan sayını memnuniyet yarattığı belirtidi. Opera ekibi ayrıca Kripto Cüzdan uygulaması için yeni özellikler geliştirdi. Bu yeniliklerden birisi İngiltere merkezli girişim Ramp ile kurulan ortaklık. Bu sayede kullanıcılar düşük ücret ile kripto para yüklemesi gerçekleştirebilecek.

Bir diğer anlaşma ise dApp.com ile yapıldı. Yeni dApp’lerin yer aldığı bu platformda Opera tarafından seçilen eklentiler kullanıcılara sunulacak. Şirket açıklamasında internet ortamında kripto para kullanımına yönelik kısıtlamaları ortadan kaldırmayı amaçladığını belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum