Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OpenSea’de NFT’leri Büyük İndirimle Sunan Hata Tespit Edildi

En büyük NFT pazarı, saldırganların çok daha ucuza alım yapmalarına imkan sağlıyor. İşte detaylar…
OpenSea’de NFT’leri Büyük İndirimle Sunan Hata Tespit Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük NFT pazarı OpenSea üzerinde önemli bir hata tespit edildi. Hataya göre saldırganlar bazı NFT’leri büyük indirimler ile satın alabildi. Bu da yaptıkları satışlardan yüksek karlar elde etmesini sağladı.

Hata geçtiğimiz Aralık ayında tespit edildi ve ilgili saldırganın cüzdanında 347 ETH olduğu bildirildi. Şüpheli satışların arkasında jpegdegelove adlı bir kullanıcının olduğu belirtiliyor.

NFT projesi freshdrops_io’nun kurucusu Aralık ayında, bazı kullanıcıların varlıklarını listeden çıkarma ücretinden kaçınarak piyasadan çıkarmak için başka cüzdanlara aktardığını bildirmişti.

Varlık, OpenSea’den çıkmış gibi görünse de, API’lerde ve başka bir NFT pazarı olan Rarible’da erişilebilir durumda. Popüler Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT, Temmuz 2021 fiyatı olan 23 ETH ile listelendi ve saldırgan onu 135 ETH’e satarak büyük kar sağladı.

Bu açıktan, Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club, CyberKongz ve Cool Cats gibi popüler NFT’ler etkilendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu