Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Nvidia, GeForce Now Platformu için Türkiye’de Sunucu Yatırımı Yapacak

Nvidia’nın bulut servisi GeForce Now’ın Türkiye’de sunucuları kurulacak.
Nvidia, GeForce Now Platformu için Türkiye’de Sunucu Yatırımı Yapacak

Son yıllarda bulut tabanlı oyun servislerinin hızla yaygınlaştığına tanık oluyoruz. Nvidia, GeForce Now, Google Stadia yaygın olarak kullanılan mecralar arasında yer alıyor. Google Stadia ülkemizde hizmet vermiyor ancak Nvidia’nın GeForce Now hizmeti çok sayıda kullanıcıya bulut oyun deneyimi sunuyor. Bu servisler pahalı PC ve konsol ürünlerine olan gereksinimi ortadan kaldırıyor. Yüksek hızlı internet sayesinde kullanıcılar yeni nesil oyunları bulut sunucusu üzerinden oynayabiliyor.

Nvidia, Türkiye’deki kullanıcıları sevindirecek bir iş birliğine imza atıyor: Turkcell ile yapılan iş birliği ile GeForce Now’ın ülkemizde sunucular kuracak ve kullanıcılara bulut oyun hizmeti verecek. Sunucuların Türkiye’de kurulacak olması kullanıcıların daha az bağlantı sorunu yaşayacağı anlamına geliyor. Sunucu lokal olarak ne kadar uzaksa bağlanma sorunları daha sık yaşanıyor. İş birliği Turkcell’in oyun platformu Game+ aracılığı ile gerçekleştirilecek.

Nvidia ile  Turkcell Arasında İş Birliği

Nvidia ile  Turkcell Arasında İş Birliği

Nvidia’nın GeForce Now hizmeti Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed serisi, The Witcher serisi, Fortnite, League of Legends, Apex Legends popüler pek çok oyuna ev sahipliği yapıyor. Bu oyunların yanı sıra 650’yi aşkın yapım yine GeForce Now bünyesinde bulunuyor. Kurulacak iş birliği sayesinde bu oyunlara dair deneyimler ülkemizde çok daha üst seviyeye çıkacak. Önümüzdeki aylarda başlayacak hizmet için GAME+ web platformu üzerinden erken kayıt yapmak mümkün. Ön kayıt sürecinin sınırlı kapasite ile açılacağı belirtildi.

Kayıt yapan kullanıcılar GeForce Now’ın Türkiye sunucularından verdiği hizmeti deneyimleyen ilk kişiler olacak. Yapılan iş birliği sonrası Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, bulut tabanlı oyun servisleri ile gelecekte oyun ekosisteminde kökten değişiklik yaşanacağını ve bu alanda çığır açan bir yenilik olduğunu söyledi.

Erkan açıklamasında, “Biz de sektörün bir numarası NVIDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce Now powered by Game+ sayesinde güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacağımız iş birliktelikleri ile pazarın öncüleri arasında yer almayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erkan’a göre 5G teknolojisinin yaygınlaşması ile bulut tabanlı oyun platformlarının daha da yaygınlaşması söz konusu olacak. Dünyada oyun pazarının sürekli büyüdüğünü vurgulayan Erkan, “Bir yandan da ilerleyen teknoloji nedeniyle sektörde büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Online oyunlarda hız büyük önem taşıyor. Biz de yakın gelecekte 5G’ye geçişle birlikte kullanıcılarımıza dünyaya örnek olacak hızda bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum