Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nvidia, Ethereum Madencilerinin Son Çeyrek Gelirlerine Sağladığı Katkıyı Açıkladı

Nvidia, ETH madencilerinin 4. çeyrek gelirlerine yüzde 2 ila 6 oranında katkı yaptığını tahmin ediyor.
Nvidia, Ethereum Madencilerinin Son Çeyrek Gelirlerine Sağladığı Katkıyı Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Nvidia, Ethereum madencilik faaliyetinin 2020 4. çeyrek gelirine çok az katkıda bulunduğunu açıkladı. Şirket CFO’su Colette Kress, Nvidia’nın grafik işleme birimlerinin son kullanımlarını doğru bir şekilde izleme veya ölçme becerisinden yoksun olmasına rağmen, şirketin 4. çeyrekteki gelirin nispeten küçük bir kısmı olan 100 milyon ila 300 milyon dolar arasında olduğunu tahmin ettiğini söyledi.

Bu amaca yönelik GPU’ların ağırlıklı olarak Ethereum madencileri olduğu belirtiliyor. Nvidia, dördüncü çeyrekte toplam 5 milyar dolar gelir bildirdi. Bu da madencilik satışlarının toplamın % 2-6’sını temsil ettiğini gösteriyor.

ETH Hash Oranları Artış Gösterdi

ETH Hash Oranları Artış Gösterdi

Coin Metrics’in verilerine göre, Ethereum’un hash oranı, genel kripto para piyasasının rallisine paralel olarak geçen yıl yüzde 124 oranında arttı. Bu, Nvidia’nın GeForce RTX 3060 grafik kartına olan talebinde büyük artış yaşanmasına neden oldu. Gelecekte, madenci katkılı Nvidia’nın gelirinin, şirketin başka bir ürününün satın alınmasından gelmesi muhtemel görünüyor.

Bu haftanın başlarında Nvidia, kartın Ethereum madenciliği için kullanıldığını tespit etmesi durumunda kendi verimliliğini sınırlamak için GeForce RTX 3060 grafik kartını değiştirdiğini açıklamıştı. Şirket oyunculara GPU tedarikini sağlamak için bu kararı aldığını belirtiyor. Yetkililer GPU’ların oyuncuların eline geçmesini istediklerini ifade etti.

Kress madencilik topluluğuna hizmet etmek için şirketin, Ethereum madenciliğini iyileştirmek için optimize edilmiş, şirkete kripto para madencilerinin katkıda bulunduğu gelir payına daha fazla görünürlük kazandıracak olan Cryptocurrency Mining Processors (CMP’ler) piyasaya sürdüğünü hatırlattı.

Nvidia, yeni CMP’lerini endüstriyel Ethereum madencilerine satmayı planlıyor ve madenciliğe özgü ürünün satışlarının ilk çeyreğinde yaklaşık 50 milyon dolar gelir elde etmeyi hedefliyor. Teknoloji devi ayrıca gelecekteki tüm üç aylık kazanç raporlarında madenci geliri katkılarını ölçmeyi planlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%