Yatırım yapmaya başla!

Nvidia, Corona Virüsü Araştırmaları için Kullanıcılardan Destek Bekliyor

Nvidia, Corona virüsünün araştırılması için kullanıcıları GPU paylaşımına çağırdı.
Nvidia, Corona Virüsü Araştırmaları için Kullanıcılardan Destek Bekliyor

Dünyada her geçen gün hızla yayılan Corona virüsüne karşı mücadele devam ediyor. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 5.400’ü aştı. Virüse yakalanan kişi sayısının ise 145 bini geçtiği belirtiliyor. Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü, Avrupa ve ABD’de etkisini artırmaya başladı.

ABD yönetimi virüsün hızla yayılması ile beraber Avrupa’dan gelen uçuşları durdurdu. Başkan Trump son olarak OHAL ilan etti. Teknoloji şirketleri de salgına karşı mücadelede aktif rol oynuyor. Tıp dünyası virüsün çözümünü bulmak adına araştırmalarını sürdürüyor.

Bazı ülkeler ise virüsün aşısını bulduğunu açıklamaya başladı. Tabi bu aşıların insanlara uygulanması için zaman geçmesi gerekiyor. Dünyanın önde gelen ekran kartı üreticisi Nvidia ise kendi potansiyelini kullanarak bu mücadeleye ortak oluyor. Teknoloji devi kullanıcılardan araştırmalara destek olmak için şaşırtıcı bir talepte bulundu.

Nvidia Kullanıcıları Mücadeleye Çağırıyor

Nvidia Kullanıcıları Mücadeleye Çağırıyor

ABD’li teknoloji devi Nvidia, PC oyuncularının GPU güçleri ile Corona virüsü araştırmalarına destek verebileceğini açıkladı. Şirket yaptığı duyuruda, “PC oyuncuları, gelin o GPU’ları çalıştıralım. Bize ve folding@home’u destekleyen OfficialPCMR’daki dostlarımıza katılın. COVID-19’a karşı savaşmak için kullanmadığınız GPU gücünüzü bağışlayın.” ifadelerine yer verdi. Açıklamadan da anlaşılacağı üzere kullanıcılar ekran kartlarının GPU güçlerini paylaşarak araştırmalara destek verebiliyor.

Bunun için ‘Folding@home’ adlı uygulamanın indirilmesi gerekiyor. Bu program aracılığı ile bir ağa bağlanılıyor. Ağda hesaplama işlemleri için paylaşılan işlem gücünden yararlanılıyor. Kullanıcılar ise kendi GPU güçlerini burada paylaşbiliyor. İstenildiği zaman ise bu paylaşım kaldırılabiliyor. Geçmişte benzer bir projeyi Sony de PlayStation 3 aracılığı ile SARS virüsüne karşı başlatmıştı.

Teknolojinin bu şekilde kullanılmasının virüslere dair araştırmalarda destekleyici olduğuna dikkat çekiliyor. Nvidia’nın çağrısı bilgisayarların kullanılmadığı sırada GPU güçlerinin bu araştırmalar için paylaşılabileceğini gösteriyor. Kullanıcılar bu adresten Folding@Home programını indirerek virüs araştırmalarına destek sağlayabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum