Yatırım yapmaya başla!

Nokia’nın Geliştirdiği 5G Özellikli Telefon Rakiplerine Göre Çok Daha Hesaplı Olacak

Akıllı telefon üreticisi Nokia, 5G teknolojisine sahip yeni bir model geliştiriyor. Piyasaya çıkan telefon diğer 5G özellikli rakiplerine göre çok daha ucuz olacak.
Nokia’nın Geliştirdiği 5G Özellikli Telefon Rakiplerine Göre Çok Daha Hesaplı Olacak

Akıllı telefon piyasasında yaşanan teknolojik gelişmelerin sonu gelmek bilmiyor. Sektörün önde gelen üreticileri kullanıcılara daha iyi ürünler sunmak adına büyük yatırımlar yapıyor ve yüksek performanslı yeni modeller tanıtılmaya devam ediyor. Bu gelişmelerle paralel olarak internet hızlarında da büyük ilerlemeler söz konusu. Bu yıl en çok konuşulan konulardan birisi 5G altyapısı olmakta.

Teknoloji ve haberleşme şirketleri 5G altyapısına yönelik büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Yeni nesil internet altyapısı dünyada kısıtlı bölgelerde kullanılmaya başlandı. Ancak halen tam anlamıyla geniş çevrelere yayılmış değil. Sektörün önde gelen akıllı telefon firmaları Samsung ve Huawei, 5G donanımına sahip modellerini piyasaya sundu.

Galaxy S10  5G ve Huawei Mate 20 X 5G bu alanda adından söz ettiren modeller. 5G özelliğine sahip akıllı telefonlar arasına yakın zamanda bir üye daha eklenecek. Yılların telefon üreticisi Nokia 5G özelliği olan telefon üzerinde çalışıyor. Üstelik bu model diğerlerine göre uygun fiyatı ile dikkat çekecek.

Nokia’dan Uygun Fiyatlı 5G Telefon Geliyor

Nokia’dan Uygun Fiyatlı 5G Telefon Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Samsung ve Huawei 5G özelliğine sahip telefonlarını duyurduğu biliniyor. Tanıtılan yeni modeller yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor. Tanıtılan yeni ürünlerin piyasa fiyatı 1100 Euro olarak duyuruldu. Akıllı telefon pazarında rakipleri kadar büyük pazar payına sahip olmamasına rağmen Nokia’dan da 5G altyapısı ile uyumlu bir ürün geleceği açıklandı. Açıklama Nokia bünyesi altındaki şirketlerden HMD Global ürün sorumlusu Juho Sarvikas tarafından geldi.

Sarvikas, Nokia’nın 5G özellikli yeni bir akıllı telefon modeli geliştirdiğini ve bu ürün ile geniş kitlelere ulaşmak istediklerini söyledi. Geliştirilen yeni telefon için Nokia ile Qualcomm arasında işbirliği olduğu ve yapılacak olan çalışma ile yeni telefonun maliyetlerinin düşürülmesi amaçlanıyor. Yapılan açıklamalara göre Nokia’nın 5G destekli telefonun mevcut rakiplerine göre yarı fiyata sahip olması bekleniyor.

Telefon 2020 Yılında Geliyor

Telefon 2020 Yılında Geliyor

Nokia’nın uygun fiyatlı 5G özellikli telefonu için kullanıcıların çok fazla beklemesi gerekmeyecek. Şirketin 2020 yılı içerisinde yeni telefonunu tanıtması bekleniyor. Diğer 5G özellikli telefonların 1100 Euro seviyesinden satışa çıktığı piyasada Nokia benzer ürününü 500 dolara yakın bir fiyat ile çıkarmayı planlıyor.

Aslında zaman geçtikçe başka akıllı telefon üreticilerinin de daha uygun fiyatlı telefonlar çıkardığını görebiliriz. 5G’nin henüz çok yeni bir teknoloji olması maliyetlerin yüksek olmasına neden oluyor. Bununla beraber 5G’nin henüz kullanım alanının çok kısıtlı olması kullanıcıların bu ürünleri alması için çok fazla acele etmesine gerek olmadığını gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum