Yatırım yapmaya başla!

Nintendo Switch Modellerine Olan İlgi 2020 Yılında da Artarak Devam Ediyor

Nintendo’nun el konsolu Switch, kullanıcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyor.
Nintendo Switch Modellerine Olan İlgi 2020 Yılında da Artarak Devam Ediyor

Oyun dünyası geçmişten bu yana yeni ürün ve araçlar ile milyonlarca kullanıcıyı kendisine çekmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Nintendo ise bu pazarda çok büyük bir paya sahip olmakta. Japonya merkezli şirket hem geliştirdiği ürünler ile hem de oyunlarla bir döneme damgasını vurmuş durumda.

Şirket son yıllarda konsol pazarında Nintendo Switch modelleri ile adından söz ettiriyor. El konsolu olarak sunulan bu ürün dünya genelinde oyunculardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Nintendo Switch hesapları hackerların hedefi olmuştu.

Düzenlenen siber saldırı ile 160 bin kişinin Nintendo hesaplarının hedef alındığı açıklanmıştı. Şirket bu saldırı sonrası güvenlik önlemlerini artırmak durumunda kaldı. Son olarak Nintendo yılın ilk çeyrek verilerini açıkladı. Mali tabloda Nintendo Switch satışlarındaki artışın devam ettiği görülüyor.

Nintendo Switch Satışları Artıyor

Nintendo Switch Satışları Artıyor

Oyun devi Nintendo 020 yılının ilk çeyrek verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre bugüne kadar satılan Nintendo Switch adedi 55.7 milyona ulaştı. Switch ve Switch Lite modellerinin toplamından oluşan bu rakam, ürün satışlarının artarak devam ettiğini gösteriyor. Nintendo geride bıraktığı mali yıl 12.3 milyar dolar gelir elde etti ve 3.3 milyar dolar operasyon karına ulaştı. Şirket bu çeyrekte karını yüzde 41.1 oranında gelirlerini ise yüzde 9 oranında artırmış oldu.

Şirketin gelirlerinde en büyük etkiyi Switch modelinin yaptığı belirtiliyor. Taşınabilir el konsolunun yanında ayrıac uygun fiyat ile sunulan Switch Lite modeli de bulunuyor. Switch modellerine olan ilgide genel bir artış yaşandığı belirtiliyor. Teknoloji devi ayrıca konsol platformu için Animal Crossing: New Horizons oyununu geliştirdi. Mart ayında piyasaya çıkan oyun 11 milyondan fazla satış adedine ulaştı.

Salgın Nintendo’ya Yaradı

Salgın Nintendo'ya Yaradı

Şirket yetkilileri son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü pandemisi nedeniyle üretim ve sevkiyat tarafında bazı sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti. Ancak bu olumsuz gelişmelerin yanı sıra oyun ve ürün satışlarında büyük bir artış yaşandığı belirtiliyor.

Bilindiği üzere dünya genelinde milyonlarca insan evlerine kapanmak durumunda kaldı. Bu da oyun endüstrisinde yapılan tüm satışların artmasına neden oluyor. Nintendo da bu artıştan nasibini almış görünüyor. Geride kalan mali yıl içerisinde 21.3 milyon Switch satışı gerçekleşti.

Bu rakam ürün satışlarının yıllık bazda yüzde 24 oranında arttığını gösteriyor. Nintendo Switch’in ulaştığı rakamlar şirketin en çok satan ikinci oyun konsolu olacağını gösteriyor. Sıralamanın değişmesi için Switch’in 6 milyon daha satarak NES konsolunu geçmesi gerekiyor.

Listenin en tepesinde ise Wii bulunuyor. Nintendo Wii satışa çıktığı dönem 100 milyondan fazla satarak ulaşılması zor bir rakama imza atmıştı. 2020 yılı içerisinde yeni konsolların da tanıtılması ile beraber bu rekabetin daha da artacağını söyleyebiliriz. Sony’nin PlayStation 5, Microsoft’un ise Xbox Series X konsollarını yılın sonuna doğru satışa sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum