Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nijerya’da Özel Bir Okul Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek

Nijerya'nın Kano Eyaletindeki özel bir okul, kripto para ile ödeme alacak.
Nijerya’da Özel Bir Okul Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların kullanım alanı her geçen gün daha geniş bir alana yayılıyor. Nijerya, kripto para ticaretinin yaygın olarak yapıldığı ülkeler arasında yer alıyor. Ülkede bir özel okul, öğrenciler için yapılacak ödemelerde kripto para kabul edeceğini açıkladı.

Kano Eyaletindeki özel bir okul, ücret olarak kripto para alacak. Okulun müdürü Sabi’u Musa, kripto paraların dünya çapında nasıl daha fazla kabul gördüğünü görmek için böyle bir adım attıklarını söyledi.

Ailelerden Onay Alındı

Ailelerden Onay Alındı

Okulun müdürü, yönetim kurulunun, çocukların aileleriyle iletişime geçip onların onayını alana kadar böyle bir adım atmadıklarını ifade etti. Musa, insanlar arasında internet kullanımının da hızla arttığını ve bu kararı almalarında pay sahibi olduğunu belirtiyor.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıdığına dikkat çeken Musa, “Bu tür bir gelişmeye ve uzmanların yaptığı tahminlere bakıldığında, eminim ki birkaç yıl içinde kripto paralar küresel finansal sisteme hakim olacak” diye konuştu.

Nijerya gibi bir ülkede böyle bir gelişmenin geride kalmamak adına gerektiğini ifade eden yetkili, gelişmiş ülkelerin bu sisteme ayak uydurduğuna dikkat çekti. Önümüzdeki haftalarda El Salvador’dan sonra Paraguay’ın da Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edeceği açıklanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%