Yatırım yapmaya başla!

Netflix Yeni Kullanıcıları Çekmek Adına Ücretsiz Filmler Yayınlamaya Başladı

Yayın servisi abonesi olmayan kişilerin de ücretsiz olarak izleyebileceği yeni bir film yayınladı.
Netflix Yeni Kullanıcıları Çekmek Adına Ücretsiz Filmler Yayınlamaya Başladı

Dünyanın önde gelen çevrimiçi yayın servisi Netflix, milyonlarca kullanıcıya erişim imkanı sağlıyor. Bu deneyimini iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler geliştiren şirketin, son dönemde rakipleri de artmaya başladı. Apple TV+ ve Disney+ gibi rakip platformlarn ilerleyen dönemde Netflix’in başını ağrıtabileceği belirtiliyor.

Ancak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan rapor, artan rekabete rağmen Netflix’in kullanıcı sayısını beklenenden fazla yükselttiğini ortaya koydu. Çevrimiçi servise bugüne kadar gelen tüm özellikler haliyle ücretli abonelik hizmeti alan kullanıcları ilgilendiriyordu. Ancak şirket abone sayısını daha da yukarılara çıkarmak adına farklı bir yol izlemeye başladı.

Alınan karar ile abone olmayan kişilerin de ücretsiz olarak izleyeceği bir film Netflix tarafından yayınlandı. Şirket geçtiğimiz günlerde Türkiye’de uygulanan ücretsiz deneme süresini kaldırma kararı almıştı. Ancak bu gelişmenin ardından üye olmayanlar için yeni bir kampanya başlamış oldu.

Netflix’ten Abone Olmayanlara Yönelik Kampanya

Netflix’ten Abone Olmayanlara Yönelik Kampanya

Netflix’e daha önce abone olmamış kişilerin platform hakkında fikir sahibi olması için yeni bir kampanya başladı. Şirket bu çerçevede sevgililer günü öncesinde To All the Boys: P.S I Still Love You adı filmi ücretsiz olacak izleyicilerin beğenisine sundu. Bu filmi izlemek için Netflix’e abone olmak gerekmeyecek ve herkes ücretsiz olarak izleyebilecek. Şirketten gelen haberler bu tarz ücretsiz yeni içeriklerin yayınlanacağı yönünde.

Söz konusu içeriğe dair ücretsiz erişim imkanı 9 Mart tarihine kadar devam edecek. Ücretsiz olarak sunulan filmin konusuna değinecek olursak, ana karakter Lara Jean, ilgi duyduğu erkeklere gizli mektuplar yazıyor. Bu mektupların beş kişiye birden gönderilmesi işlerin karışmasına neden oluyor. İlerleyen günlerde başka içeriklerin de bu şekilde ücretsiz olarak kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Bu kampanyanın kullanıcı sayısına ne derece etki edeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz. Şirket 2019’un son çeyreğinde 5.47 milyar dolar, yıl genelinde ise 20.16 milyar dolar gelir sağladı. Uzmanlar Netflix’in kullanıcı sayısını ve gelirlerini 2020 yılında da artıracağını tahmin ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum