Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix Daha İyisini İsteyenler için ‘Ultra Abonelik’ Paketini Test Ediyor

Bugüne kadar 3 adet abonelik paketi ile kullanıcılarına hizmet veren Netflix, daha iyisini isteyenler için ‘ultra abonelik’ paketinin testlerini gerçekleştiriyor. İşte detaylar…
Netflix Daha İyisini İsteyenler için ‘Ultra Abonelik’ Paketini Test Ediyor
Yorum

Son yılların en popüler dizi, film izleme platformlarından biri olan Netflix, milyonlarca kullanıcısı için yeni bir abonelik paketinin testlerini gerçekleştiriyor. Bilindiği üzere bugüne kadar temel, standart ve özel olmak üzere üç abonelik paketi ile kullanıcılarına hizmet veren Netflix, Avrupa’da daha üst seviye paketin testlerini gerçekleştiriyordu.

Yapılan testler sürerken söz konusu Avrupa ülkelerinin arasına Türkiye’nin de eklendiği duyuruldu. Yapılan açıklamanın ardından önümüzdeki günlerde Türkiye’de Netflix kullanıcılarının istedikleri takdirde ‘ultra abonelik’ paketinden yararlanabilecekleri belli oldu.

‘Ultra Abonelik’ Paketinin Detayları Neler?

‘Ultra Abonelik’ Paketinin Detayları Neler?

Netflix’in kullanıma sunmaya hazırlandığı yeni abonelik paketi, daha iyi bir deneyime ihtiyacı olanlara hitap ediyor. Yeni paket özellikle ses kalitesi anlamında diğer paketlere nazaran daha iyisini vadediyor.

Görüntü kalitesi olarak özel paket seçeneğinde olduğu gibi ultra abonelik paketinde de ‘Ultra HD’ görüntü kalitesini kullanıcılarına sunuyor. Aynı anda kullanılan ekran sayısı 4 adet olarak belirlenirken özel pakette bu sayı 2’ye düşürülmüş. Ayrıca yeni sunulacak pakette ‘Yüksek Dinamik Aralık’ (HDR) desteğine yer verilmiş. Tabi bu özelliği kullanabilmek için uyumlu bir ekrana sahip olmak gerekiyor.

Yeni Paketin Fiyatı Belli Oldu

Yeni Paketin Fiyatı Belli Oldu

Netflix’in önümüzdeki günlerde kullanıma sunacağı en üst paket için Türkiye’deki fiyatı da belirlenmiş durumda. Avrupa’da 16.99 Euro olarak belirlenen ultra paketin fiyatı ülkemizde 47.99 TL olarak belirlenmiş.

Henüz yeni paket Türkiye’de resmi olarak kullanıma sunulmuş değil. Ancak test aşamasında olan ultra abonelik paketinin kısa zamanda kullanılır durumda olacağını düşünüyoruz. Netflix’in yeni sunulacak ultra paketinin özellikle özel paket kullanan kullanıcılarda tepkiye neden olabileceği belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak bekleyip göreceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu