Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix Hesap Şifresini Çok Fazla Paylaşanları Yapay Zeka ile Tespit Edecek!

Popüler içerik platformu Netflix, hesap paylaşımını yapay zeka ile tespit edecek teknoloji geliştiriyor.
Netflix Hesap Şifresini Çok Fazla Paylaşanları Yapay Zeka ile Tespit Edecek!
Yorum

Dünyanın önde gelen film ve dizi izleme izleme platformu Netflix, sahip olduğu kütüphanesi ile milyonlarca kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Bilindiği üzere platforma ücretli şekilde abone olmak için pek çok farklı paket mevcut. Bu abonelik seçenekleri tek, iki ve dört kişilik olarak bölünmüş durumda.

Dört kişilik aboneliğe sahip olan kullanıcılar, bu sayede yakın tanıdıkları ile bu deneyimi paylaşma imkanı buluyorlar. Profil paylaşımı anlamında en rahat platformlardan birisi olan Netflix, aynı anda en fazla 4 kişiye birden içerik izleme imkanı sunabiliyor. Ancak pek çok kullanıcı, Netflix’in vermiş olduğu bu imkanı kötüye kullanıyor ve çok daha fazla kullanıcıya bu hesapları paylaşıyor. Şirket bu durumun farkında ve önüne geçmek için yeni teknolojiler geliştiriyor.

Çok Fazla Paylaşım Engellenecek

Çok Fazla Paylaşım Engellenecek

Popüler çevrimiçi yayın servisi Netflix’te son dönemde kullanıcı hesaplarının çok fazla kişiye paylaşıldığı bilinen bir gerçek. Bu durum haliyle şirkete potansiyel müşteri kaybına neden oluyor. Pek çok kişi platforma ücretli abone olmak yerine bulmuş olduğu şifreler ile bu deneyimi yaşama imkanı buluyor.

Netflix ise şifresini ve profilini paylaşan kullanıcıları otomatik olarak tespit edecek bir yapay zeka geliştirmeye başladı. CES 2019 etkinliğinde gösterilen yeni özellik ile yapay zeka ve makine öğrenimi ile profil paylaşımının önüne geçilecek. Geliştirilen teknoloji ilk olarak aynı hesabın kullanıldığı farklı konumları belirleyecek. Daha sonra ise kullanıcıların şifreyi birden fazla kez paylaşıp paylaşmadığı tespit edilecek.

Yapılan paylaşımlarda normalden fazla bir durum fark edildiği zaman Netflix kullanıcıları hesaplarının kapatılacağına dair uyaracak. Söz konusu durumun devam etmesi halinde Netflix hesapları tamamen dondurulacak. Yeni teknolojinin hayat geçmesiyle beraber Netflix’in abone sayısında daha fazla artış yaşanması amaçlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu