Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Netflix Podcast Benzeri Sadece Sesli Yürütme Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Netflix bir süredir test ettiği sadece sesli oynatma özelliğini Android için kullanıma sunuyor.
Netflix Podcast Benzeri Sadece Sesli Yürütme Özelliğini Kullanıma Sunuyor

ABD’li yayın servisi Netflix’in dünya genelinde 200 milyona yakın abonesi bulunuyor. Bu alanda en yüksek paya sahip yayın platformu çok sayıda içeriği kütüphanesinde barındırıyor. Bu içeriklere her gün yenileri ekleniyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye ofis açacağını duyurmuştu. Çok sayıda yerli yapım ile izleyicilerin karşısına çıkan Netflix’in bu hamlesi RTÜK tarafından da memnuniyetle karşılanmıştı.

Netflix içerik tarafında yaptığı yenilemenin yanı sıra kullanıcı dostu özellikler geliştirmeyi de sürdürüyor. Platforma son olarak sesli oynatma özelliği geliyor. Bir süredir kullanıcılar için görüntüden bağımsız sadece sesli oynatma özelliği test ediliyordu. Netflix bu özelliğini Android sürümü için dağıtmaya başladı.

Sadece Ses Özelliği Geliyor

Sadece Ses Özelliği Geliyor

Son yıllarda dijital platformlarda podcast rüzgarı esiyor. Spotify, Apple Music gibi popüler müzik uygulamaları podcast yayınları ile kullanıcılarından beğeni topluyor. Netflix’in de kendi platformunda podcast benzeri bir özellik geliştirdiği görülüyor.

Sunucu güncellemesi olarak ulaştırılacak bu özellik içeriklerin yalnızca sesli şekilde oynatılmasını sağlıyor. İzleyiciler ekranda ‘Video Kapalı’ butonu ile karşılaşacak. Bu butona tıklayanlar için ekran kararacak ve içerik sesli oynatılacak. Özellik uygulamanın ayarlar bölümünden etkinleştirilecek.

Ayrıca ayarın alt bölümünde Daima Açık, Kulaklık veya Harici Hoparlör ve Kapalı seçenekleri yer alacak. Netflix’in böyle bir özellik geliştirmesinin altında kullanıcılara düşük veri tüketimi imkanı sağlaması yatıyor. Özellikle görselliğin arka planda olduğu ve anlatımın öne çıktığı içerikler için bu aracın yararlı olduğu söylenebilir.

Yayın servisi bu özelliği şu an için Android sürümüne özel olarak sundu. Android kullanıcıları Play Store’dan uygulamayı güncelleyerek bu özellikten yararlanabilir. İlerleyen günlerde iOS uygulamasına da bu özelliğin gelmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum