Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Netflix’e Yeni Rakip Geliyor: HBO Çevrimiçi Platformunu DuyurduNetflix’e Yeni Rakip Geliyor: HBO Çevrimiçi Platformunu Duyurdu

Son yıllarda internet kullanımının hızla yaygınlaşması dizi film sektörünün buralarda kendisine yer edinmesine sebep oluyor. Bu alanda pazarın lideri konumunda ise hiç kuşkusuz Netflix bulunuyor. Altında kendi imzası olan filmler ile büyük ödüller almayı başaran platform, kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artırıyor.

Ancak pazarda şirketin rakipleri de yok değil. Amazon Prime, Hulu, Disney gibi çevrimiçi platformlar Netflix kadar olmasa da hatırı sayılır kullanıcı sayısına sahipler. Gelen son haber Netflix’in karşısına yeni bir rakibin hazırlandığını gösteriyor.

WarnerMedia’nın bünyesi altında bulunan HBO, çevrimiçi yayın platformu ile izleyicilere yeni bir kapı aralamaya hazırlanıyor. HBO Max adı ile çıkan ve abonelik esasına dayalı olacak platformda pek çok yeni yapımın yer alması bekleniyor.

Bilindiği üzere HBO denildiğinde akla ilk olarak popüler dizi Game of Thrones geliyor. Yeni platformunun duyurusunu yapan şirket, “HBO’nun mükemmel ve ödüllü hikâye anlatımı mirasından esinlenen ve buna bağlı kalan yeni servis, orijinal programlarıyla (Max Originals) ve en iyinin iyisi WarnderMedia’nın sevilen markalardan oluşan geniş portfolyosu ile büyüyecek” açıklamasında bulundu.

Yeni platformun önümüzdeki yılın bahar aylarında yayın hayatına başlaması bekleniyor. Bununla beraber popüler dizi Friends’in tüm sezonlarının yayın hakları yine HBO Max’ın elinde olacak.

Bununla beraber The Fresh Prince of Bel-Air ve Pretty Little Liars gibi sevilen dizilerin de yeni platformda yerini alacağı açıklandı. HBO’nun bu pazara girecek olmasıyla beraber çevrimiçi yayın platformları arasında çok daha etkin bir rekabet yaşanacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur